با حوادث تلخ زندگی چگونه کنار بیاییم؟مفیدستان:

جهان در حالتی از بی‌سامانی و آشوب است؛ تیراندازی‌های گروهی، عملیات تروریستی، بی‌عدالتی‌های اجتماعی، یا بلایای طبیعی. آنهایی که اعتیاد دارند دلایل زیادی برای افزایش مصرف مواد پیدا کرده و آنهایی هم که هنوز موردی ندارند، ممکن است مصرف مواد را شروع کنند. یک نفر چطور می‌تواند بدون روی آوردن به الکل و مواد با حوادث تلخ و وحشتناک کناربیاید؟ در اینجا پنج راهکار برای‌تان داریم که می‌توانید برای کمک به خودتان در جهت انتخاب‌های بهتر درپیش گیرید:

به خودتان زمان بدهید

چه مستقیما تحت تاثیر یک رویداد تلخ باشید و چه غیرمستقیم، طبیعی است که احساس اضطراب، وحشت، و ناامنی درمورد آینده کنید. برای پذیرفتن چیزی که روی داده زمان لازم است، هفته‌ها و شاید ماه‌ها، یاد بگیرید که با آن زندگی کنید و وارد پروسه التیام و سازگاری شوید. اگر احساسات و هیجانات‌تان بعد از طی یک دوره بهبود پیدا نکرد،یک درمانگر حرفه‌ای می‌تواند با ارائه رهنمودها به شما کمک کند.

به برنامه عادی‌تان برگردید

بعد از تجربه یک تراژدی، بهترین کار این است که به محض این‌که توانش را پیدا کردید به برنامه عادی روزمره‌تان برگردید. حتی اگر گرسنه نیستید، سعی کنید غذاهای همیشگی را طبق روال عادی بخورید و رژیم غذایی متعادل داشته باشید. مثل قبل به رختخواب رفته و برخیزید. روزهای‌تان را برنامه‌ریز کنید و سعی کنید فعال بمانید تا ذهن‌تان روی چیزهای مثبت متمرکز بماند. از الکل و دارو دوری کنید چون اعتیاد فقط همه‌چیز را بدتر می‌کند. درعوض، ورزش روزانه را دربرنامه بگنجانید، یوگا یا مدیتیشن راه‌های خوبی هستند.

درموردش حرف بزنید

به بعدها موکول نکنید و هرچه زودتر به خودتان اجازه دهید در مورد این واقعه ناخوشایند با دیگران گفتگو کنید. حرف زدن درباره احساسی که دارید شاید سخت باشد اما به آرامش شما کمک می‌کند. جوری که احساس راحتی می‌کنید عمل کنید اما آنقدر منتظر نمانید تا این احساسات دردرون‌تان ریشه بدوانند. ابراز احساسات با یادداشت کردن و سایر راه‌های مبتکرانه هم می‌تواند مفید باشد. اگر احساس می‌کنید خانواده یا دوستان‌تان نمی‌توانند حامی خوبی برای‌تان باشند و پشتیبانی‌تان کنند، از یک متخصص کمک بخواهید.

صبور باشید

افراد واکنش‌های متفاوتی نسبت به فجایع و حوادث دلخراش دارند. راه”درست” یا “غلطی” برای فکر کردن یا احساس کردن و یا واکنش نشان دادن وجود ندارد. نسبت به عکس‌العمل‌ها و احساسات خودتان صبور باشید، همین‌طور نسبت به واکنش‌ها و احساسات دیگران. مرتکب این اشتباه نشوید و این تراژدی را بهانه‌ای برای نوشیدن الکل و مست و بیخیال شدن نکنید؛ این فقط یک بهانه است! شما لایق این هستید که زندگی‌تان را به حالت عادی برگردانید، در تله یک ترس و تنفر پاینده نیفتید.

منبع: مجله سلامتیلینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

مجله اینترنتی برترین ها پورتال خبری و سبک زندگیاگر فکر می کنید که ستاره ها، با وجود خدمتکاران ساعته ای که به آنها سرویس می دهند، از راههای افزایش اعتماد به نفس ،زندگی بهتر ،روشهای …راه موفقیتموفقیت در زندگیعوامل موفقیتدران استرسروانشناسیآرامش روحآرامش اعصاب دانلود سریال قهوه تلخ با کیفیت عالی و لینک ……دانلود سریال ایرانیدانلود سریال قهوه تلخ با کیفیت عالی و لینک مستقیم دانلود کامل طنز قهوه تلخ با کیفیت درد عشق و وابستگی را چگونه تحمل کنیم؟درد عشق و وابستگی را چگونه تحمل کنیم؟لطفاً پس از مطالعه ، این مطلب را با استفاده از روانشناسی کودکان ،روانشناسي كودك ،روانشناسی …بچهغذای کودکاناتاق بچهکودکاننوزادروانشناسی کودک بازی کودکان تست هوش کودکانمهد تصاویری از خانواده بهرام رادانحمید فراهانی راد بهرام رادان که در محله ای خوب در تهران زندگی کرده هیچ وقت دلش نمی ارتباط با ما ایثار خبرسلام لطفاً يك ايميل هم براى ارتباط با سايت در قسمت ارتباط با ما درج شود آموزش روابط زناشویی ،رابطه زناشویی صحیح مشاوره …سلامت جنسی در روابط زناشویی آموزش گام به گام اصول روابط جنسی در روابط زناشویی علت مصاحبه با خانمی که همسر موقت است مجله اینترنتیچه متأهل و چه مجرد این سومین مصاحبه‌ی زنان‌پرس با کسی است که تجربه عقد موقت دارد مجله اینترنتی برترین ها پورتال خبری و سبک زندگی اخبار روز، اخبار ورزشی، سبک زندگی، چهره ها، گردشگری، آشپزی، سلامت، دکوراسیون، فرهنگ و هنر راههای افزایش اعتماد به نفس ،زندگی بهتر ،روشهای شاد بودن،راز راه موفقیتموفقیت در زندگیعوامل موفقیتدران استرسروانشناسیآرامش روحآرامش اعصاب راز دانلود سریال قهوه تلخ با کیفیت عالی و لینک مستقیم دانلودسریال دانلود سریال قهوه تلخ با لینک مستقیم و کیفیت بسیار عالی برای اولین بار در ایران درد عشق و وابستگی را چگونه تحمل کنیم؟ درد عشق و وابستگی را چگونه تحمل کنیم؟لطفاً پس از مطالعه ، این مطلب را با استفاده از لینک های روانشناسی کودکان ،روانشناسي كودك ،روانشناسی کودک و نوجوان بچهغذای کودکاناتاق بچهکودکاننوزادروانشناسی کودک بازی کودکان تست هوش کودکانمهد کودک فن بیان،اصول سخنرانی و هنرگویندگی وگفتگو اصول ارائه سخنرانی فن بیان،اصول سخنرانی و هنرگویندگی وگفتگو آشنائی با فن خطابه ، اصول مخاطب شناسی ، مناظره تصاویری از خانواده بهرام رادان حمید فراهانی راد بهرام رادان که در محله ای خوب در تهران زندگی کرده هیچ وقت دلش نمی خواسته در ارتباط با ما ایثار خبر سلام لطفاً يك ايميل هم براى ارتباط با سايت در قسمت ارتباط با ما درج شود آموزش روابط زناشویی ،رابطه زناشویی صحیح مشاوره جنسی سلامت جنسی در روابط زناشویی آموزش گام به گام اصول روابط جنسی در روابط زناشویی علت ایجاد

اندکی تفکر …

دلیل اینکه آدمها به دشواری شاد میشوند
این است که همواره
"گذشته" را بهتر از آنچه بوده،
"حال" را بدتر از آنچه هست،
و "آینده" را نامشخص تر از آنچه خواهد بود میبینند...
-مارسل‌ پانیول

پر بازدیدترین مطالب