پر بازدید ترین مطالب

با اين کارها هيچ وقت در زندگي نااميد نشويد


با اين کارها هيچ وقت در زندگي نااميد نشويد

خبرگزاري آريا –
اميد و نااميدي, نااميدي درزندگي,فکر کردن به گذشته
زندگي هميشه بالا و پايين دارد. وقتي يک نفر با قلب شکسته به رختخواب مي رود فرد ديگري تازه عشق واقعي خود را يافته است. هيچ گاه اين چرخه اميد و نااميدي پايان نمي پذيرد. گاهي بودن در شرايطي که هيچ کنترلي روي آن نداريد و بايد تصميمي ناعادلانه اتخاذ کنيد، واقعا دشوار است. صرف نظر از مشکلاتي که با آنها روبه رو هستيد، اين حرکت به جلو و تحمل است که هنگام مقابله با سختي ها بسيار اهميت پيدا مي کند.
در اين مطلب 5 موردي را يادآوري کرده ايم که به شما کمک مي کند تا در سخت ترين شرايط زندگي نيز اميد داشته باشيد و بتوانيد آن را پشت سر بگذاريد.
5 راه براي مقابله با درد و ناراحتي در زندگي
1. فکر کردن به زمان هاي بد زندگي خود
شايد به هيچ عنوان ايده خوبي به نظر نرسد اما اين کار هدفي در خود دارد: شايد با فکر کردن به گذشته هاي ناراحت کننده غمگين شويد اما منظور از فکر کردن به آنها، ناراحتي و افسردگي شما نيست. به اين منظور است که به شما يادآوري کند شما آنها را با موفقيت پشت سر گذاشته ايد. گاهي در هراس اين هستيم که شايد مشکلات زندگي ما را از پاي در آورد اما با فکر کردن به سختي هايي که در گذشته پشت سر گذاشته ايم، متوجه مي شويم بسيار قوي تر از اين حرف ها هستيم و با انرژي بيشتري به مقابله با آن سختي ها خواهيم رفت. اجازه دهيد موفقيت هاي گذشته مجالي باشند براي موقعيت هاي آينده خود را ببينيد.
2. در مورد احساسات خود حرف بزنيد يا آنها را يادداشت کنيد
نگهداشتن احساسات خود در دل باعث مي شود تا از ديگران فاصله بگيريم. بهتر است فرد مورد اعتماد و دلسوزي را پيدا و در مورد احساسات و افکار خود با او صحبت کنيم. اين کار کمک مي کند تا با فکر بازتر با مشکلات روبه رو شويم. نه تنها صحبت کردن با فرد مطمئن بلکه نوشتن احساسات نيز مي تواند کمک کننده باشد. شايد به نظرتان ديوانگي باشد که آدم مشکلات خود را در وبلاگ شخصي بنويسد و غريبه ها آن را بخوانند، اما اين کار بسيار هم مفيد است.
در واقع، اين روشي است که مشاوره ها نيز آن را توصيه مي کنند. بي طرف بودن و نداشتن ارتباط نزديک با کسي کمک مي کند تا آنها راحت تر به شما کمک کنند. مهم نيست به چه روشي مي خواهيد دردها و مشکلات خود را بيان کنيد، فقط آنها در سينه خود نگه نداريد و بار اين مسايل را از دوش خود سبک کنيد.
3. دور شدن از شرايط دشوار
وقتي در ميان يک بحث نفرت انگيز يا سياست هاي غلط اداري قرار داريد، نمي توانيد به آساني تصميمات درست و منطقي اتخاذ کنيد. هميشه گفته شده است فرار کردن از مشکلات به حل آنها کمک نمي کند و اين تا حدي درست است، اما به اين معني هم نيست که به قدري در اين شرايط و مشکلات غرق شويد که هيچ هوايي براي تنفس نداشته باشيد و نتوانيد مزايا و معايب تصميمات خود را بسنجيد.
اين اتفاق شايد به وفور در زندگي رخ دهد، به همين دليل بهتر است تا حد امکان خود را از شرايط سخت دور نگه داريد تا بتوانيد به درستي فکر و تصميم گيري کنيد. اين مساله کمک مي کند تا فاصله اي براي بهتر فکر کردن پيدا کنيد.
4. به خود يادآوري کنيد که تنها نيستيد
غرق شدن در مشکلات و تصور اينکه در دنيا يکه و تنها هستيد بسيار ساده و در اين شرايط به ياد آوردن اينکه کسي هست که ما را دوست دارد و نگران ماست، بسيار دشوار است. يکي از بهترين راه هاي مقابله با سختي ها در زندگي اين است که هميشه به ياد داشته باشيد در زندگي تنها نيستيد.
شما افرادي در زندگي خود داريد که هميشه نگران شما هستند و ناراحتي هاي شما برايشان مهم است. حتي اگر فقط يک نفر را در زندگي داريد باز هم کافيست تا يادآوري کند که تنها نيستيد. حتي در دنياي مجازي هم مي توان دوستان غريبه اي داشت که احساسات مشابه شما دارند و مي توانند به شما کمک کنند. به اين ترتيب، به ياد داشته باشيد تقريبا هيچ کس در زندگي تنها نيست.
5. نتيجه را قبول و با قواي بيشتر آن را حمايت کنيد
در آخر، زمان آن رسيده تا با مشکلات رو در رو شويد. صرف نظر از اينکه مشکل شما چيست و آيا انتخاب شما سازنده هست يا خير، زمان آن است که آنها را قبول و از آنها حمايت کنيد. وقتي يکبار با مشکلي روبه رو مي شويد در واقع آن را تجربه مي کنيد و همين تجربه به شما کمک مي کند تا دفعه بعد که دوباره در شرايط مشابه قرار گرفتيد، به آساني زير بار مشکلات کمر خم نکنيد.
زندگي هميشه جريان دارد و زمان از حرکت نمي ايستد و اين شما هستيد که بايد تصميمات درست اتخاذ و هميشه رو به جلو حرکت کنيد. هرگز در زندگي روي «چه مي شد اگر» يا «ايکاش» دوئل نکنيد. اين مشکلات شايد زخمي روي دل شما بگذارند اما مي توانيد به واسطه آن تجربه و شخصيتي جديد کسب کنيد.
منبع:برترين ها
لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب