پر بازدید ترین مطالب

با اين معجون جادويي ريه‌هايتان را از دود سيگار و قليان پاک کنيد


با اين معجون جادويي ريه‌هايتان را از دود سيگار و قليان پاک کنيد

خبرگزاري آريا – در اين مطلب براي شما از روش هاي پاکسازي ريه از نيکوتين صحبت کرده ايم. با ما همراه باشيد.
به گزارش خبرگزاري آريا به نقل از باشگاه خبرنگاران، شايد خيلي افراد از قليان يا سيگار به عنوان يک تفريح دورهمي ياد کنند. غافل از اينکه در اين تفريح، سرطان ريه مخفي است. افرادي که سيگار مي کشند يا مدتي آن را ترک کرده اند و همچنين افرادي که در معرض دود سيگار ديگران هستند با توجه به دود دسته دوم و دسته سوم سيگار نياز به پاکسازي و سم زدايي از ريه دارند.
پاکسازي ريه از نيکوتين با معجون زنجبيلي
اولين قدم ترک استعمال دخانيات و دوري شدن از دود ناشي از آن است مي توانيد با مصرف ترکيبي خانگي و بسيار آسان ريه خود را پاکسازي کنيد.
مواد لازم: چند سانتي متر ريشه زنجبيل تازه
400 گرم عسل
2 قاشق سوپ خوري زردچوبه
400 گرم پياز
يک ليتر آب
طرز تهيه: آب را بجوشانيد و به آن عسل اضافه کنيد.
ريشه هاي زنجبيل را رنده کرده، پيازها را خرد کرده و به آب جوش اضافه کنيد.
زماني که جوش مي خورد زردچوبه را نيز اضافه کنيد و بگذاريد نصف بيشتر آب آن تبخير شود.
پس از خنک شدن آن را در شيشه اي تميز ريخته و در يخچال بگذاريد و هر روز دو مرتبه دو قاشق از آن را با شکم خالي ميل کنيد.
آيا قرص هاي سم زداي نيکوتين موثر است؟
به طور کلي داروهايي وجود دارند تحت عنوان «پاک کننده ريه» که از مشتقات «ان استيل سيستئين» هستند و توسط پزشکان به کار برده مي شوند. اين داروها عمدتا خلط آور بوده و در افراد سيگاري و … تا حدودي رسوباتي که در ريه جمع شده است را به صورت خلط پاک مي کنند٬ اما اينکه عوارض ناشي از سيگار و … را از بين ببرند خير٬ اصلا اين طور نيست. اين داروها فقط در حد يک داروي خلط آور هستند. لازم بذکر است که بهترين راه براي پاکسازي ريه٬ نکشيدن سيگار٬ استشناق هواي پاک٬ و ورزش ملايم در هواي پاک و دور ماندن از موارد آلودگي است.
3راه طبيعي براي پاکسازي ريه
از ذرت تازه و ارکننتگانيک استفاده کنيد . ذرت از ابتلا به سرطان ريه جلوگيري مي کند . ذرت شامل آنتي اکسيدانهاي قوي براي کاهش ابتلا به سرطان مي باشد.
يک آنتي اکسيدان قوي براي پاکسازي ريه ها “سلنيوم ” مي باشد که در گردو و ديگر مغذها وجود دارد .
براي پاکسازي ريه ها پياز بخوريد . پياز علاوه بر تميز نگه داشتن ريه ها از ابتلا به بيماريهاي ريوي نيز جلوگيري مي کند. همچنين پياز باعث جلوگيري از رشد سلولهاي سرطاني مي گردد.
يکي ديگر از مواد غذايي براي پاکسازي ريه ها ، زنجبيل مي باشد . اضافه کردن زنجبيل به رژيم غذايي روزانه مي تواند باعث افزايش سلامتي گردد. همچنين مصرف چاي زنجبيل باعث بهبود در نفس کشيدن مي شود.
راه هاي کمکي براي پاکسازي ريه چيست؟
1- از افراد سيگاري دوري کنيد. اگر شما در معرض دود افراد سيگاري قرار بگيريد هم به سلامتي شما آسيب ميرساند. اگر دوستان شما سيگاري هستند از انها بخواهيد که در حضور شما سيگار نکشند.
2- به طور مدام ورزش کنيد. ورزش مداوم ريه هاي شما را تقويت کرده و توانايي آنها را افزايش ميدهد. چند بار در هفته حداقل 30 دقيقه ورزش کنيد. قبل از مشورت با پزشک معالج خود از رژيم هاي غذايي استفاده نکنيد. پزشک ميتواند به شما کمک ورزش روتين انجام داده و با توجه به وضعيت بدني فعلي، براي شما رژيم مناسب را تجويز ميکند. اگر ورزش و رژيم را رعايت کنيد، بهبودي زودتر عايد شما مي شود.
3- ورزش هاي هوازي انجام دهيد. اين نوع ورزش ها، عملکرد ريه را بهبود ميبخشند. از طريق بيني هوا را داخل بدن برده و از طريق دهان خارج کنيد. اين نوع تنفس بسيار مفيد است. بازدم شما بايد دوبرابر دم باشد. البته ميتوانيد از پزشک معالج خود هم کمک بگيريد و راه هاي تنفس مفيد را به شما آموزش دهد.
4- از غذاهايي که براي سلامت ريه مفيد هستند استفاده کنيد. غذاهاي حاوي آنتي اکسيدان از التهاب جلوگيري کرده و ريه را تقويت مي کند. ميوه ها و سبزيجات از منابع غني آنتي اکسيدان هستند.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب