باور هاي معمول در مورد خستگي


باور هاي معمول در مورد خستگي


خبرگزاري آريا –
باور هاي معمول در مورد خستگي
برخي باورها و خرافات درمورد خستگي دربين افراد رواج پيداکرده اند که در اين مطلب به درستي يا نادرست بودن هرکدام مي پردازيم.
وقتي خستگي بر شما غالب مي‌شود، چه اقدامي عليه اين احساس انجام مي‌دهيد؟ محققان معتقدند راهکارها بسياري براي غلبه بر اين حس وجود دارد. خستگي ممکن است نشانه و علامتي از بيماري‌هايي مانند کم‌خوني يا واکنشي از رفتار و شيوه‌هاي ناصحيح و نادرست در زندگي باشد.

در اين مطلب به حدس و گمان‌هاي درست و نادرست درباره علت خستگي مي‌پردازيم:
۱ـ ورزش، خستگي جسمي مي‌آورد.
اين جمله صحيح نيست. علاوه بر محققان و پزشکان، افرادي که پيوسته و مداوم ورزش مي‌کنند نيز با اين جمله موافق نيستند؛ زيرا معتقدند ورزش نه‌تنها بر جسم، بلکه بر روح و روان نيز تاثير مثبتي دارد.

۲ـ تغذيه در احساس خستگي موثر است.
اين جمله صحيح است. تغذيه ناسالم و ناکافي در شدت احساس خستگي نقش موثري دارد. براي مثال، افرادي که رژيم‌هاي لاغري خاصي را دنبال مي‌کنند بيش از ديگران با ضعف جسماني روبه‌رو مي‌شوند. پزشکان، تغذيه‌اي سرشار از ميوه، سبزيجات و غلات را توصيه مي‌کنند.

۳ـ ويتامين C، B، منيزيم و مينرال‌ها عليه خستگي.
اين جمله صحيح است. ويتامين‌ها براي ممانعت از خستگي مفيد هستند؛ بخصوص بدن خانم‌ها و افراد سيگاري به منيزيم و ويتامين سي بيشتري نيازمند است.

۴ـ خستگي و بي‌حالي بعد از سرماخوردگي طبيعي است.
اين جمله صحيح است. بسياري از بيماران در دوران نقاهت با حالاتي مانند خستگي و ناتواني مواجه مي‌شوند که اثرات جانبي بيماري است.

۵ـ خستگي ممکن است نشانه‌اي از بيماري پنهان باشد.
اين جمله صحيح است. گاهي اوقات خستگي‌هاي مداوم و پي‌درپي نشانه‌اي از يک بيماري پنهان است که بايد به پزشک مراجعه شود.

۶ـ خستگي از علائم افسردگي است.
اين جمله صحيح است. خستگي و ناتواني در انجام فعاليت‌هاي روزمره ممکن است نشانه‌اي از افسردگي باشد.

۷ـ در صورت خستگي، آرام باشيد و پرخاش نکنيد.
اين جمله صحيح است. در زمان خستگي خود را از هر گونه استرس و آشفتگي دور کنيد و به فعاليت‌هاي ورزشي، فکري، جدول و… بپردازيد.

۸ـ ضعف همان خستگي است؟
اين جمله صحيح است. ضعف بيانگر خستگي بدني است. گاهي اوقات شخص پس از بيداري نيز احساس خستگي مي‌کند.
منبع : jamejamonline.ir

لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

همه چیز در مورد کودکانهمه چیز در مورد کودکان جمع آوری اطلاعات رفتار و پرورش کودکان و نوزادان توسط ال آی خودزني و خودكشي خودزني خودزني چيست؟ جرح خويشتن خود ويران گري موضعي تلقي مي شودكه حاصل آموزش‌هاي زناشوييآموزش‌هاي زناشويي آموزش‌هاي د يني، آناتو ميک، فيزيولوژيک، روان‌شناختي ، بهداشتي و از دور بر آتش مافياى مقدس و مفسران رسانه‌اى اگر ادعا كنم كه روح الله خمينى در دوره ‌ ى امامتش بيش دلیل خستگی و خواب آلودگی هميشه دليل خواب ‌آلوده بودن و خستگي، کمبود خواب يا کار زياد نيست دلايل بسياري وجود سوء استفاده های جنسی از زنان در محيط های کاری ايرانسوء استفاده های جنسی از زنان در محيط های کاری ايرانمسجد و كليسا پاسخ به سؤالات شما در مورد مسيحيتدر مورد آغاز نبوت حضرت عيسي ـ عليه السّلام ـ خداوند عزوجل در قرآن كريم بعد از ذكر سير تحول فناوري هاي اطلاعاتي و ارتباطي و تأثير …سير تحول فناوري هاي اطلاعاتي و ارتباطي و تأثير آنها بر خدمات مرجع كتابخانه هاپرسش و پاسخ در مورد بهره برداری پست های فوق …پرسش و پاسخ در مورد بهره برداری پست های فوق توزیع و انتقال وظيفه اصلي خود مي‌دانيم تا سلفي هيلا صديقي و خواهرش و عکس عاشقانه با …عکسهاي برگزيده سلبريتي هاي ايراني در تلگرام دي ماه چهارشنبه پر لايک ترين عکس همه چیز در مورد کودکان همه چیز در مورد کودکان جمع آوری اطلاعات رفتار و پرورش کودکان و نوزادان توسط ال آی خانوم آموزش‌هاي زناشويي آموزش‌هاي زناشويي آموزش‌هاي د يني، آناتو ميک، فيزيولوژيک، روان‌شناختي ، بهداشتي و خودزني و خودكشي خودزني خودزني چيست؟ جرح خويشتن خود ويران گري موضعي تلقي مي شودكه حاصل ناتواني براي سير تحول فناوري هاي اطلاعاتي و ارتباطي و تأثير آنها بر خدمات سير تحول فناوري هاي اطلاعاتي و ارتباطي و تأثير آنها بر خدمات مرجع كتابخانه ها سوء استفاده های جنسی از زنان در محيط های کاری ايران سوء استفاده های جنسی از زنان در محيط های کاری ايران دليل خستگي و خواب آلودگي هميشه دليل خواب ‌آلوده بودن و خستگي، کمبود خواب يا کار زياد نيست دلايل بسياري وجود دارد که آنچه مدیران باید بدانند نشانه‌هاي مديران موفق نوشته شده توسط سهیل عابدی در شنبه نهم آبان ۱۳۹۴ و ساعت مسجد و كليسا پاسخ به سؤالات شما در مورد مسيحيت نظر شما در مورد دين مسيحيت چيست؟ يكي از دين‌هايي كه خداوند متعال به فرزندان ابراهيم ـ عليه از دور بر آتش مافياى مقدس و مفسران رسانه‌اى اگر ادعا كنم كه روح الله خمينى در دوره ‌ ى امامتش بيش از هزار روشهای تقویت اعتماد به نفس وعزت نفس،جوان و مهارت ابراز وجود اعتماد به نفس،عزت نفس،موفقیت،تعريف اعتماد به نفس ،اعتماد به نفس چیست،مهارت ابراز وجود در مورد كير و كوس عملي متن هاي زيبا در مورد خدا انشا در مورد پاییز مقاله در مورد دهه فجر در مورد خواص خرمالو شعر در مورد دوست شعر در مورد مادر جملات زيبا در مورد عشق

برچسب ها

اندکی تفکر …

دوتعریف جالب وعمیق:
عصبانیت یعنی تنبیه خود بخاطر اشتباه دیگران!
کینه یعنی خوردن زهر برای کشتن دیگران!

پر بازدیدترین مطالب