باهوش ترین مردم دنیا چه خصوصیاتی دارند؟مفیدستان:

افراد باهوش قابلیت های خود را چندان باور نداشته و ادعایی نیز ندارند‎..

خصوصیات باهوش ترین مردم

خصوصیات باهوش ترین مردم ,نظرتان در خصوص هوش خودتان چیست؟ آیا به نظرتان آدم باهوشی هستید یا از بهره هوشی خود چندان رضایت ندارید؟ اگر تاکنون تست آی کیو نداده اید، می توانید با علائم دیگری هوش خود را تخمین بزنید. اگر موارد اشاره شده در مطلب زیر را در خود سراغ دارید بهتر است بدانید که باهوش تر از حد نرمال هستید.

فرزند بزرگ خانه بودن مزیت هایی دارد، از جمله اینکه مجبور هستید راهنمای خواهرها و برادرهای خود باشید. محققان نروژی با بررسی تست آی کیوی نظامیان به این نتیجه رسیدند که متوسط آی کیوی فرزندان اول ۱۰۳ است، فرزندان دوم نمره ۱۰۰ را به خود اختصاص دادند، در حالیکه آی فرزندان بعدی ۹۹ تخمین زده شد. این تفاوت رابطه منحصر به فرد فرزندان بزرگ تر خانه را با والدین و خواهر و برادرهای کوچک تر توجیه می کند.

ادعایتان نمی شود

آیا در خصوص اثر دانینگ-کروگر چیزی شنیده اید؟ اگر نه حتما افرادی را دیده اید که نه سواد حرف زدن دارند و نه شعور خاموش ماندن. اثر دانینگ-کروگر را در سال ۱۹۹۹ دو پژوهشگر دانشگاه کرنل کشف کردند. این اثر در خصوص افرادی صدق می کند که هیچ تخصصی ندارند، دچار خودبزرگ بینی هستند و بر خلاف آگاهی اندک خود، در هر زمینه ای نظر می دهند، ارزیابی می کنند و خود را برتر از دیگران می دانند.

واقعیت این است که این افراد بر خلاف ادعای خود نه تخصصی دارند و نه از بهره هوشی بالایی برخوردار هستند. در حالیکه افراد باهوش قابلیت های خود را چندان باور نداشته و ادعایی نیز ندارند. در واقع افراد باهوش دوست ندارند خیلی خود را تحسین و ستایش کنند، چون هر چه بیشتر می دانند بیشتر نیاز به دانستن را احساس می کنند. در واقع افرادی که خود را همه چیزدان تصور می کنند، در واقع هیچ چیز نمی دانند.

شب ها تا دیروقت بیدار می مانید

البته با ظهور اینترنت، خیلی از افراد «جغد شب» شده اند. با این حال نتایج پژوهشی که در دانشگاه مادرید انجام شده است نشان می دهد جغدهای شب، یعنی افرادی که شب ها دیر می خوابند، باهوش تر از چکاوکان صبح یعنی افرادی که صبح زود از خواب بیدار می شوند هستند.

درست است که همیشه افرادی که شب ها دیر می خوابند مورد سرزنش اطرافیان قرار می گیرند. اما با این حال افرادی که شب ها تا دیروقت بیدار هستند اجتماعی تر و خلاق تر از دیگران هستند.

البته ما به هیچ عنوان توصیه نمی کنیم شب ها دیر بخوابید، چون برای سلامت جسم و روح مضر است.

خیلی زود، خواندن را یاد گرفته اید

اگر از زمانی که خیلی کوچک بودید خواندن را یاد گرفته اید، بدانید که جزو باهوش ها محسوب می شوید. نتایج یک پژوهش انگلیسی که در سال ۲۰۱۲ انجام شده است نشان می دهد افرادی که خیلی زود شروع به خواندن کرده اند، بهره هوشی بالاتر از حد متوسط دارند.

استرس دارید/خصوصیات باهوش ترین مردم

زندگی کردن با استرس همیشه عذاب آور است، اما اضطراب داشتن یکی از مشخصه های افراد باهوش است. در سال ۲۰۱۵ محققان ۱۲۶ دانشجو را تحت نظر گرفتند و مشخص شد افراد دغدغه مند که نسبت به مسائل پیرامون خود نگران هستند، از دیگران باهوش ترند.

افراد باهوش هیچ گاه خسته نمی شوند و دست از تلاش بر نمی دارند‎

کم حرف هستید

اگر در جمع های خانوادگی یا مراسمی که افراد زیادی شرکت دارند کم حرف می زنید، بدون شک باهوش تر از دیگران هستید. در واقع خانم ها و آقایانی که ترجیح می دهند بدون اینکه حرف بزنند زمان زیادی را برای تحلیل و بررسی شرایط اختصاص دهند، افراد باهوش تری هستند. این نوع سکوت علامت هوش است و این افراد به ندرت از روی حماقت حرف می زنند.

شوخ طبع هستید

خندیدن برای سلامتی مفید است و افرادی که می خندند و می خندانند باهوش تر هستند.
محققان بررسی هایی روی تست هوش ۴۰۰ دانشجوی روانشناسی انجام دادند.
آنها متوجه شدند دانشجویانی که نمره بالاتری کسب کرده اند، همگی جزو افراد خوش اخلاق، شوخ طبع و خوش ذوق دانشگاه بوده اند.

قدتان بلند است

این باور وجود دارد که قد بلندها زیباتر هستند و در عشق و عاشقی افراد موفق تری هستند. البته نمی توان در مورد صحت این گفته ها با قطعیت نظر داد. اما نتایج پژوهشی که در سال ۲۰۰۸ انجام شده است نشان می دهد که افراد قدبلند باهوش تر هستند. محققان روی نتایج تست هوش کودکان بررسی هایی انجام داده و متوجه شدند دخترها و پسرهایی که قد بلندتری دارند، در بزرگسالی پول بیشتری درمی آورند.

لاغر اندام هستید/خصوصیات باهوش ترین مردم

شاید برایتان جالب باشد که بدانید افراد لاغر باهوش تر از افرادی هستند که اضافه وزن دارند و یا از چاقی مفرط رنج می برند.
نتایج پژوهشی که در سال ۲۰۰۶ انجام شده است نشان می دهد
هر چه میزان چربی های انباشته شده در بدن فردی زیادتر باشد، قدرت ذهنی او کاهش می یابد.

در پژوهش دیگری نیز محققان روی کودکان ۱۱ ساله تست هایی انجام داده
و متوجه شدند دخترها و پسرهایی که نمره های پایین تری کسب کردند کودکانی هستند که در معرض چاقی قرار دارند.

خصوصیات باهوش ترین مردم

خصوصیات باهوش ترین مردم

بنابراین یک انگیزه دیگر برای کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام پیدا کردید.
اگر می خواهید باهوش تر باشید، اجازه ندهید چاق شوید.

همیشه پروژه هایی در ذهن دارید

افراد باهوش هیچ گاه خسته نمی شوند و دست از تلاش بر نمی دارند.
این افراد همیشه کاری برای انجام دارند و دوست دارند چیزهای جدید یاد بگیرند.
دور از ذهن نیست که افراد باهوش هر هفته ۴۰ ساعت کار کنند.
افراد باهوش همیشه پروژه های اجرایی دارند و ذهن شان درگیر مسائل مختلف است.

شیر مادر خورده اید

حتما در خصوص فواید تغذیه با شیر مادر زیاد شنیده اید.
اما شاید ندانید کودکانی که با شیر مادر تغذیه می کنند باهوش تر از بقیه هستند.
در پژوهشی که در سال ۲۰۰۷ انجام شد،
محققان تغذیه سه هزار کودک انگلیسی و نیوزلندی را مورد بررسی قرار دادند.
آنها به این نتیجه رسیدند کودکانی که شیر مادر خورده اند،
در تست های مربوط به هوش نتایج بهتری کسب می کنند.
در حالت کلی، آی کیوی این کودکان ۷ نمره بالاتر از کودکانی است که با شیرخشک تغذیه کرده اند.

سیگاری نیستید

در سال ۲۰۱۰ محققان آی کیو بیست هزار مرد جوان را با هم مقایسه کردند.
آنها متوجه شدند مردان ۱۸ تا ۲۱ ساله ای که سیگار نمی کشند،
بهره هوشی بالاتری (۱۰۱) در مقایسه با سیگاری ها(۹۴) دارند.
علاوه بر این، سیگاری هایی که روزانه بیش از یک پاکت سیگار می کشند،
آی کیو پایین تری دارند که به طور متوسط ۹۰ تخمین زده شده است.

تبیان

باهوش ترین مردم دنیا چه خصوصیاتی دارند؟لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

الف اصل حرف رهبری درباره زبان انگلیسی چه بود؟دیپلم های ما، تقریبا همگی مهارت ضعف زبان خارجه دارند و اموزش زبان خارجه فقط هدر دادن چرا نباید برایتان مهم باشد دیگران درموردتان چه …چرا نباید برایتان مهم باشد دیگران درموردتان چه فکری می‌کنند شستشوی مغزی‌مان داده بادیگاردهای مشهور ایرانی و محافظت از افراد مشهور …گفتگو با بادیگارد های مشهور ایرانی دیدن افرادی با قد بلند و اندامی ورزشی معمولا باعث بازیگران ایرانی تنابنده علاوه بر طنز نویسی و فیلم نامه نویسی در مجموعه‌هایی نظیر زندگی به شرط خنده الف زشتیِ زیبایی عکس بچه مردم رو کردید تیتر؟؟؟؟ مگر حفظ ابروی مومن از حرمت خانه خدا بالاتر نیست؟؟ اطلاعات عمومی ،آیا میدانیدتلویزیونتلویزیون تلویزیون تمساحرزومه کاری دانستنی های جالبآیا میدانید علمی خصوصیات افراد خیلی حساس مردمانخصوصیات افراد خیلی حساس شبیه به افراد درونگرا است درست مثل افراد درونگرا، این افراد بیانات در جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان دانشگاه …امروز در کشورمان به پیشرفت علم نیاز داریم امروز اگر برای علم سرمایه گذاری و مجاهدت و مشاوره ،مشاوره ازدواج ،مشاوره خانواده ،مشاوره رایگان …مشاوره ازدواجکاهش میل جنسیارضا شدنمرکز مشاورهمشاوره روانشناسیروانشناسی مشاوره الف اصل حرف رهبری درباره زبان انگلیسی چه بود؟ دیپلم های ما، تقریبا همگی مهارت ضعف زبان خارجه دارند و اموزش زبان خارجه فقط هدر دادن سرمایه بازیگران ایرانی تنابنده علاوه بر طنز نویسی و فیلم نامه نویسی در مجموعه‌هایی نظیر «زندگی به شرط خنده»، «چند چرا نباید برایتان مهم باشد دیگران درموردتان چه فکری می‌کنند چرا نباید برایتان مهم باشد دیگران درموردتان چه فکری می‌کنند شستشوی مغزی‌مان داده‌اند بادیگاردهای مشهور ایرانی و محافظت از افراد مشهور تصاویر گفتگو با بادیگارد های مشهور ایرانی دیدن افرادی با قد بلند و اندامی ورزشی معمولا باعث جلب الف زشتیِ زیبایی متأسفانه در ایران اکثر مردم کورکورانه دنباله رو یکسری عقاید هستند و از طرفی هجمه دشمن نسبت اطلاعات عمومی ،آیا میدانید طب نخ سنتى براى حذف چربى زير پوستى و موضعى بدون كاهش وزن درمان ماندگار سنتی چین برای ضد چین خصوصیات افراد خیلی حساس مردمان خصوصیات افراد خیلی حساس شبیه به افراد درونگرا است درست مثل افراد درونگرا، این افراد هم بیانات در جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر امروز در کشورمان به پیشرفت علم نیاز داریم امروز اگر برای علم سرمایه گذاری و مجاهدت و تلاش مشاوره ،مشاوره ازدواج ،مشاوره خانواده ،مشاوره رایگان خانواده مشاوره ازدواجکاهش میل جنسیارضا شدنمرکز مشاورهمشاوره روانشناسیروانشناسی مشاوره

برچسب ها

اندکی تفکر …

اگر قرار باشد "خوبیِ" ما وابسته
به "رفتار" دیگران باشد
این دیگر "خوبی" نیست . . .
بلکه "معامله" است!

پر بازدیدترین مطالب