پر بازدید ترین مطالب

بازگشت تويوتا سوپرا؛ شايد وقتي ديگر


بازگشت تويوتا سوپرا؛ شايد وقتي ديگر

خبرگزاري آريا – حدود يک ماه پيش بود که به اطلاعتان رسانديم کمپاني تويوتا قصد دارد نسل جديد سوپرا را با برند گازو ريسينگ (Gazoo Racing) ارايه کند. حال خبر مي رسد که نام اين خودرو نيز محل بحث بوده و شايد با يک اسم ديگر راهي خيابان ها شود.
کمي به گذشته بر مي گرديم، به ژانويه 2014، زماني که تويوتا از کانسپت FT-1 در نمايشگاه خودروي ديترويت رونمايي کرد. عبارت FT در نام اين خودرو از واژه Future (به معناي آينده) برگرفته شده و عدد 1 نشان دهنده بي نظيري و عملکرد فوق العاده آن بود.

همان موقع مقامات تويوتا اظهار کردند که اين مفهومي زيبا ريشه در گذشته اين شرکت و مدل هايي مثل 2000GT، MR-2 و البته سوپرا دارد و به طور قطع در آينده به مرحله توليد خواهد رسيد.
اندکي پس از رونمايي FT-1، مراحل توسعه نسخه نهايي آن با همکاري ب ام و شروع شد. از آن تاريخ تاکنون همواره خبرهايي پيرامون اين مدل جريان پيدا کرده و بسياري بر اين باور هستند که FT-1 با توجه به نصب موتور در جلو و ارسال نيرو به محور عقب، پيش نمايشي است از جانشين مدل بسيار پرطرفدار و محبوب سوپرا A80 که بين سال هاي 1993 تا 2002 با چنين مشخصاتي بر روي خط توليد قرار داشت.

در جديدترين خبر مربوط به اين خودرو، يکي از مديران تويوتا اعلام کرده که هنوز نام سوپرا تاييد نشده، چرا که به اعتقاد آقاي جک هوليس (Jack Hollis) “نام هاي ديگري وجود دارند که مي توانند بهتر باشند.”
وي همچنين اضافه کرده در نمايشگاه خودروي ديترويت 2018 خبري از سوپرا يا هر چه که نامش باشد، نخواهد بود و علاقه مندان براي مشاهده نسخه نهايي اين خودرو که با کد داخلي J29 شناخته مي شود، بايد کماکان در انتظار بمانند.

آقاي هوليس در ادامه صحبت هاي خود تاييد کرده که تويوتا در حال توسعه يک کراس اوور کوچک شهري کاملا جديد براي بازار ايالات متحده است. اين مدل بصورت تک و دو ديفرانسيل بوده و در سال 2020 راهي اين کشور مي شود.
بر اساس برنامه ريزي ها، خودروي اسپرت جديد تويوتا که از پلتفرم مشترکي با نسل جديد ب ام و Z4 بهره مي برد، به همراه اين مدل آلماني در اتريش و در مجموعه مگنا اشتاير (Magna Steyr) توليد خواهد شد.
اين خودرو نيروي خود را از موتورهاي 2 و 3 ليتري توربوشارژ دريافت خواهد کرد، اما سيستم انتقال قدرت آن متفاوت از نمونه به کار رفته در همتاي آلماني خواهد بود.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب