بازگشت بینایی افراد نابینا از امید تا واقعیتمفیدستان:

وب سایت کلیک: هم اکنون یک فناوری در حیطه‌ی ایمپلنت‌های مغزی در دانشگاه علوم پزشکی هاروارد در مرحله‌ی آزمایش است که می‌تواند بدون ایجاد زخم در بافت مغز کار گذاشته شود و بینایی افراد نابینا را بازگرداند.

 بازگشت بینایی افراد نابینا از امید تا واقعیت

در این فناوری جدید، ایمپلنت داده‌ها را به مغز ارسال می‌نماید و تفاوت‌ آن با سایر نمونه‌های موجود در این است که آسیبی به بافت مغز وارد نکرده و در ارتباطات الکتریکی مغز تغییری ایجاد نخواهد کرد.

ایمپلنت از طریق جمجمه روی سطح مغز تعبیه می گردد و با استفاده از سیم‌پیچ‌های میکروسکوپی، میدان‌های مغناطیسی قدرتمندی به منظور القای الکتریسیته در بخش‌های مختلف مغز ایجاد می‌نماید.

هم اکنون این ایمپلنت‌ها در مرحله‌ی آزمایش روی حیوانات بوده و بر روی میمون‌ها در حال تست است. سیگنال‌هایی را که چشم به مغز ارسال‌ می‌کند بوسیله این ایمپلنت بازآفرینی می‌شود. محققان انتظار دارند این ایمپلنت قادر باشد بدون سیگنال‌های ارسالی از چشم، حس بینایی افراد را به آن‌ها بازگرداند.

یکی دیگر از ویژگی‌های مهم که در این ایمپلنت‌ها وجود دارد، عدم افت کیفیت عملکرد آن‌ها می باشد چون بر خلاف جریان‌های الکتریکی، میدان‌های مغناطیسی بافت مغز را تغییر نمی‌دهند.

اگر چه محققان بر این باورند که هنوز راه زیادی برای رسیدن به مرحله‌ی آزمایش انسانی این ایمپلنت‌ها باقی است، اما اگر تست حیوانی آن با موفقیت انجام شود گام بزرگی در جهت بازگرداندن بینایی افراد نابینا برداشته می‌شود.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

پزشکی،سلامت،بهداشت،اخبار پزشکی،اخبار …پزشکی،سلامت،بهداشت،اخبار پزشکی،اخبار سلامتوزارت بهداشت،اخبار سلامت و پزشکی تناسخ چیست؟ شهر سوالپاسخ با سلام وتشکر چنان که اشاره نموده اید در این که انسان از عالم ذر به عالم دنیا پرسش و پاسخ طب قرآنینرم افزار پانزده روز تاسلامتی برخی از پرسش و پاسخ های استاد خدادادی موجود در این نرم وبلاگ روانشناسی شفای درونبا وجود اینکه ممکن است تمرینات زیادی برای رویارویی با افراد منفی انجام داده باشیم فان وسرگرمیفان وسرگرمی فان وسرگرمی سرگرمی،طنز وسرگرمی،ترانه هندی،ترکی وهندی،سلفی بازیگران مهارت های روانی در ورزش مهارت های روانی در ورزش موضوع مهارت های روانی در ورزش مهارتهای روانی ویژگی های حکمت های امام علی علیه السّلام حدیثحکمت روش برخورد با فتنه ها اخلاقی، سیاسی درود خدا بر او، فرمود در فتنه ها، چونان کیهان نهاوندبنامش در پناهش چشمانت را به غواصي در عمق آسمانها عادت بده تا شايد كمي به ياد بياوري دی تاریخ اجتماعی کتابخانه هابسمه تعالی دانشگاه تهران دانشکده روانشناسی وعلوم تربیتی مربوط به درس تاریخ اجتماعی دلیل زشت شمردن صیغه چیست؟ شهر سوالباسلام و تشکر بابت اظهار نظر شما در شهر سوال؛ مطلب شما از چند جهت صحیح نیست اول این که پزشکی،سلامت،بهداشت،اخبار پزشکی،اخبار سلامت،خبرهای پزشکی پزشکی،سلامت،بهداشت،اخبار پزشکی،اخبار سلامتوزارت بهداشت،اخبار سلامت و پزشکی،خبرهای تناسخ چیست؟ شهر سوال پاسخ با سلام وتشکر چنان که اشاره نموده اید در این که انسان از عالم ذر به عالم دنیا آمده و وبلاگ روانشناسی شفای درون با وجود اینکه ممکن است تمرینات زیادی برای رویارویی با افراد منفی انجام داده باشیم گاهی پرسش و پاسخ طب قرآنی نرم افزار پانزده روز تاسلامتی برخی از پرسش و پاسخ های استاد خدادادی موجود در این نرم افزار فان وسرگرمی فان وسرگرمی فان وسرگرمی سرگرمی،طنز وسرگرمی،ترانه هندی،ترکی وهندی،سلفی بازیگران ایرانی مهارت های روانی در ورزش مهارت های روانی در ورزش موضوع مهارت های روانی در ورزش مهارتهای روانی ویژگی های ذاتی یا کیهان نهاوند بنامش در پناهش چشمانت را به غواصي در عمق آسمانها عادت بده تا شايد كمي به ياد بياوري ربط عميق حکمت های امام علی علیه السّلام حدیث حکمت روش برخورد با فتنه ها اخلاقی، سیاسی درود خدا بر او، فرمود در فتنه ها، چونان شتر دو دی تاریخ اجتماعی کتابخانه ها چکیده برای بررسی نهادینه شدن کتابخانه های عمومی در ایران ابتدا نیاز به تعریفی جامع از نهاد دلیل زشت شمردن صیغه چیست؟ شهر سوال باسلام و تشکر بابت اظهار نظر شما در شهر سوال؛ مطلب شما از چند جهت صحیح نیست اول این که عده

برچسب ها

اندکی تفکر …

انشاي پسر بچه آلماني به پدر رفتگرش:
پدر عزيزم من به خوبي ميفهمم
که بسيار با شرف است آنکس که انسان باشد و بين آشغال ها نان پيدا کند،
تا آنکس که آشغال باشد و بين انسانها نان پيدا کند...!!!!!

پر بازدیدترین مطالب