پر بازدید ترین مطالب

این پسته را با پوست بخورید!


 

تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۴

Share/Save/Bookmark

 

به گزارش بلاغ،

پوسته دارای پوستی سخت است که می تواند دندان را نابود کند. اما نوعی از پسته وجود دارد که پوستی نرم دارد و گفته می شود که بهتر است این پسته را با پوست بخورید!

اگر فکر می کنید پوست پسته هیچ خاصیتی ندارد، این مقاله را بخوانید. در این مقاله نوعی از پسته به شما معرفی شده است که توصیه شده کهاین پسته را با پوست بخورید. پسته این که در این مطلب به شما معرفی شده است پسته ی تازه می باشد. با خواص پوست پسته تازه در ادامه آشنا شوید.

این پسته را با پوست بخورید!

پوست پسته تازه بهترین دارو برای رفع بوی بد دهان است که جویدن آن باعث التیام زخم های داخل دهان می گردد. برای استحکام لثه ها نیز کافی است این پوست های تازه را جویده و یا بر روی لثه ها بمالید.همچنین از دیگر خواص پوست پسته تازه باید گفت که دم کرده آن حالت تهوع و استفراغ را از بین می برد.گفتنی است که برای رفع سکسکه نیز می توانید از نوشیدن دم شده آن کمک بگیرید.
تحقیقات جدید نشان می‌دهد داوطلبانی که مدت یک ماه مرتبا 28 گرم پسته در روز مصرف کرده‌اند، میزان کلسترول خون آنها 8 ‌/‌ 4 درصد کاهش یافته‌است.با مصرف پسته سطح کلسترول بد لیپوپروتئین با غلظت کم تا 11‌/6 درصد کاهش می‌یابد.
 
پژوهش‌ها نشان می‌دهد که پسته، سطح کلسترول بد را در بدن کاهش می‌دهد و در ضریب لیپوپروتئین هم تغییراتی مفید صورت می‌دهد. محققان می‌گویند پسته دارای مقادیر زیادی ماده گیاهی ضداکسیدانت لوتئین است که معمولا در سبزیجات پربرگ و تیره رنگ موجود است.

 

 لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب