پر بازدید ترین مطالب

اپل سال 2018 سه گوشي جديد با طراحي مشابه آيفون 10 عرضه خواهد کرد + عکس


اپل سال 2018 سه گوشي جديد با طراحي مشابه آيفون 10 عرضه خواهد کرد + عکس

خبرگزاري آريا – بر اساس يادداشتي که توسط مؤسسه آماري Nomura در اختيار سرمايه‎گذاران قرار گرفته است، اپل احتمالاً سه آيفون جديد در سال آينده عرضه خواهد کرد.
به گزارش جام‌جم آنلاين به نقل از زوميت، با اينکه تنها يک ماه از عرضه آيفون 10 (iPhone X) گذشته است، شايعات زيادي در مورد پرچم‌داران احتمالي اپل در سال آينده وجود دارد. مينگ‌چي کو، تحليل‎گر برجسته KGI Securities، مدتي پيش در رابطه با گوشي‌هاي آيفون 2018 کوپرتينويي‌ها، پيش‌بيني‎ کرده بود.
اين‌طور که در گزارش مؤسسه Nomura آمده است، سال آينده اپل دو گوشي آيفون با صفحه‎نمايش اولد عرضه خواهد کرد و يک مدل به پنل LCD مجهز خواهد شد. آيفون 10 اولين گوشي اپل محسوب مي‎شود که از يک نمايشگر مجهز به فناوري اولد بهره مي‏‌گيرد؛ استفاده از اولد باعث نمايش رنگ‌هاي شفاف و کاهش مصرف انرژي شده است.
يکي از گوشي‌هاي آيفون مجهز به نمايشگر اولد که در سال آينده عرضه خواهد شد، اندازه‎اي مشابه آيفون 10 دارد. اين‌طور که پيدا است، اين مدل با نمايشگر 5.8 اينچي عرضه خواهد شد؛ نسخه ديگر با صفحه‎نمايش بزرگ 6.5 اينچي معرفي مي ‎شود. اپل با عرضه نسخه «پلاس» پرچم‌داران خود چندان بيگانه نيست؛ از زمان معرفي آيفون 6، اين شرکت يک نسخه ديگر از پرچم‌دارانش را با پسوند «پلاس» ارائه مي‌دهد که با مشخصات سخت‎افزاري نسبتاً مشابه، نمايشگر بزرگ‌تري به همراه دارند.
آيفون‌هاي جديد اپل که به پنل نمايشگر اولد مجهز خواهند بود، طراحي مشابه آيفون 10 دارند. دوربين TrueDepth در مدل‌هاي جديد که براي تشخيص چهره‌ي کاربران کاربرد دارد، مانند پرچم‌دار امسال کوپرتينويي‌ها است. همچنين پيش‌بيني شده است که احتمالاً شرکت اپل، يک نسخه از گوشي‏‌هاي آيفون را با 512 گيگابايت حافظه معرفي خواهد کرد. امسال، آيفون 10 تنها در دو مدل با 64 و 256 گيگابايت حافظه عرضه مي‏‌شود.
بر اساس پيش‌بيني مؤسسه آماري Nomura، تمرکز اپل روي آيفون‌هاي جديدش در نيمه دوم سال آينده، بهينه‌سازي بيشتر فناوري‌هاي جديدي است که به همراه آيفون 10 معرفي شده بود؛ اين بهينه‌سازي‌ها، عملکرد و هزينه‌هاي توليدي را شامل خواهد شد. به همين جهت، سال آينده خبري از تغييرات چشمگير سخت‌افزاري در پرچم‌داران اپل نيست. در ادامه پيش‌بيني شده است که آيفون 6.5 اينچي اپل با پشتيباني از دو سيم‌کارت فيزيکي عرضه خواهد شد.
دوربين سلفي آيفون 10 از فناوري براي تشخيص سه‎بعدي عمق بهره مي‌گيرد؛ اما دوربين اصلي فاقد اين ويژگي است. به همين جهت در ابتدا پيش‌بيني شده بود که آيفون‌هاي 2018 اپل به دوربين عقب با قابليت تشخيص سه‌‏بعدي مجهز خواهند شد. تحليل‎هاي جديد نيز حاکي از آن هستند که دوربين عقب آيفون‌هاي اپل در سال آينده به چنين فناوري دست پيدا نخواهد کرد؛ فناوري تشخيص سه‌بعدي عمق براي استفاده از برنامه‎هاي مبتني بر واقعيت افزوده (AR) ضرورت دارد.

آيفون 10 گران‌قيمت‌ترين گوشي اپل محسوب مي‎شود؛ شرکت سازنده، پرچم‌دار جديدش را با حاشيه‌‏هاي باريک معرفي کرده است و کاربران براي خريداري آن بايد 999 دلار (نسخه 64 گيگابايتي) و 1149 دلار (نسخه 256 گيگابايتي) هزينه کنند. اين موضوع باعث شده است برخي از خريد آيفون‌هاي امسال اپل صرف‌ نظر کنند؛ به همين جهت، کوپرتينويي‌ها سال آينده يک آيفون با قيمت مناسب عرضه خواهند کرد که طراحي مانند آيفون 10 دارد و البته به صفحه‎نمايش ارزان‎قيمت‎تر LCD مجهز خواهد بود. اين مدل با قيمت پايين‏‌تري نسبت به آيفون 10 ارائه مي‌شود و بر اساس پيش‌بيني مؤسسه Nomura، بخش «ميان‏‌رده» را هدف قرار داده است؛ احتمالاً علاقه‌مندان خواهند توانست آن‌ را با قيمتي بين 650 تا 900 دلار خريداري کنند.
پيش‌بيني مي‌‏شود آيفون جديد اپل در سال آينده که به صفحه‎نمايش LCD مجهز خواهد شد، از سيستم تشخيص چهره استفاده کند و البته فاقد دوربين دوگانه باشد. اپل اين مدل را بدون قابليت Force Touch عرضه مي‎کند. توليد آيفون LCD ارزان‌‏قيمت اپل، احتمالاً به پگاترون و ويسترون واگذار مي‎شود؛ هون هاي يا همان فاکسکان نيز توليد مدل‌هاي گران‌قيمت‌تر را با پنل اولد برعهده مي‌گيرد. لازم به‌ ‏ذکر است که هون هاي، در حال‎حاضر تنها توليدکننده آيفون 10 محسوب مي‌شود.
مؤسسه Nomura در انتهاي گزارش خود اعلام کرده که مشخصات آيفون‌هاي 2018 اپل ممکن است تغيير پيدا کند؛ زيرا شرکت آمريکايي ليست تغييرات گوشي‌‏هاي جديد خود را تا اواخر سه‌ماهه اول يا اوايل سه‌ماهه دوم سال آينده نهايي نخواهد کرد.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب