پر بازدید ترین مطالب

اپل داده هاي Face ID را با توسعه دهندگان به اشتراک مي گذارد


اپل داده هاي Face ID را با توسعه دهندگان به اشتراک مي گذارد

خبرگزاري آريا – پس از معرفي سيستم Face ID بحث و جدل هاي بسياري بر سر امنيت يا عدم آن به راه افتاد و هر طرف نيز استدلال هاي خاص خود را دارند.
از انجايي که داده هاي Face ID مثل سنسور اثر انگشت در خود موبايل ذخيره مي شوند (يا حداقل بايد اينگونه باشد) مي توان اين سيستم را تا حد زيادي ايمن دانست. در واقع اين داده ها به گونه اي در موبايل رمزنگاري مي شوند که خود اپل يا حتي دولت نمي توانند بدون اطلاع و تائيد کاربر به آن دسترسي داشته باشند.
اگرچه اين سيستم امنيت بالايي دارد اما به اذعان خود اپل يادگيري مصنوعي آن که براي شناسايي تغييرات چهره کاربر از قبيل اصلاح مو و ريش طراحي شده را مي توان مانند چاقويي دولبه براي نفوذ به سيستم مورد سوءاستفاده قرار داد.
از طرف ديگر بر کسي پوشيده نيست که اپل به برنامه هاي شخص ثالث اجازه دسترسي به اين اطلاعات را مي دهد، اما چگونگي دسترسي اين اپ ها و ميزان اطلاعاتي که در اختيار آنها قرار داده مي شود مي تواند نگران کننده باشد.براي مثال اپليکيشن هاي شخص ثالث به مدلي سه بعدي از ساختار کلي چهره کاربر دسترسي داشته و توانايي خواندن حرکات چشم، دهن و غيره و ذخيره سازي مدل چهره در سرورهاي توسعه دهندگان را نيز دارند.
در حالت تئوري اپليکيشن ها با استفاده از اين اطلاعات توانايي تشخيص نژاد، جنسيت، حالت چهره و غيره را دارند.
از نظر برخي متخصصان امنيتي کمپاني آمريکايي هيچ کار خاصي را براي محدود کردن اطلاعات ارائه شده به توسعه دهندگان انجام نداده و در راستاي نمايش قابليت هاي سيستم شناسايي چهره نسبت به ارائه داده هاي آن به برنامه نويسان کمي شتاب زده عمل کرده است.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب