پر بازدید ترین مطالب

اين کلون اندرويدي آيفون X، از اسکنر اثر انگشت تعبيه شده در نمايشگر بهره مي برد


اين کلون اندرويدي آيفون X، از اسکنر اثر انگشت تعبيه شده در نمايشگر بهره مي برد

خبرگزاري آريا – متاسفانه يا خوشبختانه، امسال سال بريدگي نمايشگر است و هر از چندگاهي شاهد يک موبايل اندرويدي تازه هستيم که با تقليد از طراحي آيفون X، راه و روش اپل را در پيش مي گيرد. کمپاني چيني Doogee يکي از تازه ترين مقلدين اپل است و اخيراً از موبايلي رونمايي کرده که شباهتي غيرقابل انکار به آيفون پرچمدار اخير دارد.
همانطور که در تصاوير هم مشخص است، موبايل Doogee مشخصاً بسياري از المان هاي طراحي خود را از آيفون X قرض گرفته و گذشته از بريدگي بخش بالايي، شاهد نمايشگري لبه تا لبه در طرفين هستيم که در پايين نيز تقريباً لبه دستگاه را لمس مي کند. در پشت هم دوربين دوگانه با چيدمان عمودي به چشم مي خورد؛ اما با اين تفاوت که دوربين به جاي گوشه بالايي، در ميانه تعبيه شده و ضمناً خبري از اسکنر اثر انگشت نيست.

اين سنسور در واقع زير نمايشگر Doogee V تعبيه شده که مي تواند مهم ترين تفاوت موبايل چيني با آيفون X يا هر موبايل ديگري باشد. نخستين موبايل مجهز به اسکنر اثر انگشت داخل نمايشگر، چند هفته پيش به بازار آمد اما تکنولوژي توسعه يافته از سوي Synaptics در اختيار هرکسي قرار دارد؛ بنابراين بايد خودمان را براي بسياري موبايل مشابه ديگر آغاز کنيم که از اين تکنولوژي بهره مي گيرند.
تعبيه اثر انگشت در زير نمايشگر بدين معناست که Doogee V هيچ تکنولوژي مشابهي به Face ID ندارد و بريدگي نمايشگر آن تقريباً غيرضروري بوده. اين بريدگي اگرچه فضايي کاملاً مشابه به آيفون X را از نمايشگر اشغال کرده، اما صرفاً از اسپيکر، دوربين سلفي و سنسور نور بهره مي برد و هيچ سخت افزار ديگري در آن جاي نگرفته.
تا به اين لحظه، اطلاعاتي درباره مشخصات سخت افزاري يا قيمت گذاري دستگاه در دسترس نيست؛ اما ايوان بلس مدتي پيش اعلام کرد که Doogee V همراه با نمايشگر 6.2 اينچي عرضه مي شود. ناگفته نماند که کمپاني چيني قصد دارد تا کمتر از دو هفته ديگر و در روز 27 فوريه، به صورت رسمي از موبايل جديدش رونمايي کند.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب