اين شک لعنتي چه کارها که نمي کند!


اين شک لعنتي چه کارها که نمي کند!


خبرگزاري آريا –

در همين راستا، ۵ روشي که شک موجب ناراحتي و استرس شما مي شود و راهکارهاي مقابله با آن را برايتان مطرح کرده ايم.

۱٫ شک باعث مي شود تا همه تلاش و منابع موجود را به کار نگيريد
هنگامي که براي رسيدن به موفقيت در کار خود دچار ترديد هستيم، يک قدم عقب تر مي ايستيم. در اين حالت، براي رسيدن به چيزي که مطمئن نيستيم نتيجه اي داشته باشد، همه انرژي و تلاش خود را صرف نمي کنيم. به واسطه ترديدي که در دل داريم به طور کامل وارد مسير موفيت نمي شويم زيرا نگرانيم مبادا نااميد و سرخورده شويم. هنگامي که مي خواهيد وزن کم کنيد، کسب و کار جديدي راه اندازي کنيد يا سيگارتان را ترک کنيد، با نيمه دل دادن به اين کارها در واقع همه تلاش هاي خود را خراب کرده ايد. با شک و نيمه‌نصفه انجام دادن کارها هيچ گاه به موفقيت کامل دست پيدا نخواهيم کرد.

براي رسيدن به اهداف ذهني خود بايد با دل و جان تلاش کنيم. بايد زمان، حواس، سرمايه و منابع لازم ديگر را براي موفقيت اين هدف وسط بگذاريم. براي رسيدن به هدفي که آسان نيست بايد سخت براي آن تلاش کنيد. اينکه شک داشته باشيد بد نيست اما بايد با همه وجود براي موفقيت خود تلاش کنيد و در مسير نااميد نشويد. کليد موفقيت نيز بها ندادن به ترديدهاي بازدارند و نااميدکننده است. شکست و اشتباه نيز چيزي جز تجربه هاي سازنده براي شروع دوباره کارها نيستند. بايد از شکست ها درس بگيريد و اشتباه هاي خود را دوباره تکرار نکنيد.

۲٫ شک باعث مي شود تا مغز مدام به دنبال بهانه اي براي شکست باشد
وقتي ترديدهاي خود را در دل نگه مي داريم و به آنها بها مي دهيم، مغز بيچاره هميشه به دنبال يافتن دليلي براي درست بودن اين شک ها است. هر گونه خطا و اشتباهي که انجام مي دهيم و هر مشکلي که با آن روبه رو مي شويم، اين را به ما تلقين مي کنند که محکوم به شکست هستيم و موفقيت هاي کوچک ما بر اساس شانس و اتفاقي صورت گرفته است. با اينکه شايسته تلاش هاي بزرگ هستيم، اما تنبل بازي در مي آوريم تا زمانيکه که بدانيم براي تلاشمان پاداش و جايزه اي دريافت خواهيم کرد. در اين مرحله، شک باعث مي شود تصور کنيم هيچ پاداشي در کار نيست و براي چيزي که معلوم نيست در انتها پول يا پاداشي داشته باشد، لازم نيست خيلي سخت تلاش کنيم.
علاج اين درد اين است که به خود اعتبار بدهيد. باور کنيد هر موفقيت شما در نتيجه تلاش هايتان به دست آمده است نه شانس و اقبال. هميشه براي انجام کارهاي درست، خود را تشويق و تحسين کنيد و بدون اين کار سراغ هدف بعدي نرويد. به مغز خود اجازه دهيد باور کند تا چه اندازه توانا و باهوش هستيد و مي توانيد با تلاش به اهداف خود دست پيدا کنيد.

۳٫ ترديد شما را از تلاش براي جلب حمايت ديگران باز مي دارد
با در آغوش گرفتن شک هاي خود در مورد توانايي هايمان در واقع خواسته هاي خود را خاک مي کنيم: ما مي ترسيم که مبادا عدم موفقيت باعث شرمساريمان شود. در اين حالت، حتي از ديگران نيز تقاضاي کمک و حمايت نمي کنيم زيرا مي ترسيم زمان ديگران را نيز هدر دهيم. بدون حضور در جمع و بدون حمايت ديگران همه تلاش هاي سخت ما روي شانه هايمان سنگيني خواهند کرد. در نتيجه، احساس خستگي و ضعيف بودن مي کنيم و در صورت نياز به حمايت، کسي را نداريم که پشتمان باشد. هيچ کس در تحمل اين بار سنگين به ما کمک نمي کند و در آخر دست از تلاش مي کشيم.
شک و ترديد ,شک کردن
مردم موفق هيچگاه داخل حباب تلاش نمي کنند. آنها قصد و نيت خود را اعلام مي کنند. آنها نام دوستان و مربي هاي خود را در فهرست حمايت کننده ها مي نويسند. آنها در انجام کارهاي خود بهترين هستند و باور دارند که همه انسان ها به حمايت و کمک ديگران نياز دارند.

کمک و حمايت ديگران به منزله ضعف نيست بلکه يکي از کليدهاي موفقيت به شمار مي رود. براي موفقيت بايد از ديگران کمک بخواهيد. اگر به دوستان و خانواده خود اعتماد نداريد از افراد غريبه کمک بگيريد. مثلا براي کاهش وزن، مربي بگيريد يا پيش دکتر تغذيه برويد. کلاس برويد، به گروه هاي متناسب ملحق شويد و مطمئن شويد فردي که از شما حمايت مي کند، اهداف و نيت شما از انجام تلاش هايتان را به طور کامل مي داند.

۴٫ شک باعث گوشه گيري و احساس بي ارزشي و بي لياقتي مي شود
وقتي روابط اجتماعي ديگران را با هم مي بينيد – چه در جمع هاي حاضر يا صفحه هاي فيس بوک آنها – ممکن است تصور کنيد: «همه فعاليت هاي خود را دارند به غير از من». اين طرز فکر به هيچ وجه نرمال نيست و باعث مي شود تا از ديگران جدا بيفتيد. ممکن است باعث شود خود را ضعيف تر و کم ارزش تر از بقيه تصور کنيد و اين مساله روح و اعتماد به نفس شما را از بين مي برد.

تقريبا همه گاهي دچار انزوا مي شوند و دوست دارند از بقيه جدا باشند. اين مساله هم گاهي پيش مي آيد که به خود و توانايي هايشان شک مي کنند. انسان هاي کمي روي کره زمين هستند که صادقانه قبول دارند انسان جايز الخطاست و کاستي هايي دارد. اما بايد قبول کنيم همه ما در نوع خود و براي آنچه هستيم، فوق العاده و بي عيبيم. اين را باور کنيد و بر اساس آن به دنبال اهداف خود برويد زيرا شما به همان اندازه ارزشمند و منحصربه فرد هستيد که ديگران.

۵٫ شک باعث ايجاد استرس منفي و حواس پرتي مي شود
وقتي چيزي مي خواهيم، شک داريم که به دست بياوريم. اين شک ما را نااميد مي کند و نااميدي باعث اضطراب مي شود. به طور مثال، در نظر داريم کسب و کار خودمان را راه اندازي کنيم تا آقا بالاسر خودمان باشيم اما تصور موفق نشدن در اين کار باعث نااميدي و اضطراب ما مي شود. يا مثلا قصد داريم براي سلامتي بيشتر وزن کم کنيم اما مي ترسيم اين اتفاق ميسر نشود و باقي عمر خود در استرس بيماري هاي مختلف همچون سرطان و بيماري هاي قلبي سپري مي کنيم. استرس هاي منفي روي تلاش ما براي رسيدن به هدف تاثير بسيار بدي دارند زيرا به قدري ذهنمان درگير مسايل منفي است که نمي توانيم ذهن خود را براي برنامه ريزي درست متمرکز کنيم و به آنچه مي خواهيم هم دست نمي يابيم.

اما در عوض، هنگامي که حواسمان را به تلاش هاي خود جمع مي کنيم و دچار هيجان مي شويم که نوعي استرس مثبت است. همه استرس ها تاثير واحدي روي بدن انسان دارند و همه آنها باعث ترشح کورتيزول و آدرنالين در خون و هدايت انسان به انجام يکسري کارها مي شوند. هنگام فکر کردن به مسايل منفي و ترس ها، نمي توانيد به خود کمک کنيد.

اما هنگامي که براي انجام کاري هيجان داريد، ذهنتان به شما کمک مي کند تا در رسيدن به هدف، همه حواستان را جمع کنيد.
منبع:برترين ها

لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

داستانهای واقعی و عبرت انگیزروزي که حکم بازنشستگي ام را گرفتم از من تقدير و تشکر شد و با خوشحالي به خانه ام رفتم تا خیانت همسر از دوستی ساده تا سکس ممنوعمادر با ما چه رفتاري دارد و ما با اون چه رفتاري داريم حتما بخونيد عکس عاقبت مصرف شیشه مصرف‌كنندگان شيشه براي از بين بردن اين حالت معمولاً دوباره مصرف مي‌كنند و مانند دانلود رمان رمان رمان رمان رمان ثمره انتظارساعت نزدیک یک نصفه شب بود که برگشتیم خونه داشتم روی ابرها راه میرفتم تموم شد دریچه زرد هر گونه سیستم سازی جدید؛ از بررسی منتقدانه گذشته این سازمان؛ عبور می کند؛ شما نمی داستان های ضربدری هم زنم هم خواهر زنم کردن خواهر زنم سودی رو تعریف کردم که چه جوری راه افتاد و حتی سولماز مسعود رجوی به درک واصل شدفیلمپارسینه افشا می کند واکاوی علت پنهان کاری در انتشار یک خبرکیهان نهاوندروز زن را به درِ کوزه گذارید روزها فکر من این است و همه شب سخنم که مرا از چه سبب دانلود نرم افزار، زناشويي،مطالب عاشقانهنهمین خودروی لیست، خودروی ژاپنی لکسوس است که بیشتر از رتبه نهم، انتظار می‌رفت که داستانهای کوتاه و جذاب که آدم را به خود فرو می برد …فرشته به ياد اولين خاطره اي که از او در ذهنم نقش بسته مي افتم صورتش مثل ماه مي درخشيد و داستانهای واقعی و عبرت انگیز روزي که حکم بازنشستگي ام را گرفتم از من تقدير و تشکر شد و با خوشحالي به خانه ام رفتم تا ايام خیانت همسر از دوستی ساده تا سکس ممنوع مادر با ما چه رفتاري دارد و ما با اون چه رفتاري داريم حتما بخونيد دانلود رمان رمان رمان رمان رمان ثمره انتظار ساعت نزدیک یک نصفه شب بود که برگشتیم خونه داشتم روی ابرها راه میرفتم تموم شد دوماه عکس عاقبت مصرف شیشه پارسینه مصرف‌كنندگان شيشه براي از بين بردن اين حالت معمولاً دوباره مصرف مي‌كنند و مانند ساير داستان های ضربدری هم زنم هم خواهر زنم کردن خواهر زنم سودی رو تعریف کردم که چه جوری راه افتاد و حتی سولماز رو هم دریچه زرد هر گونه سیستم سازی جدید؛ از بررسی منتقدانه گذشته این سازمان؛ عبور می کند؛ شما نمی توانید مسعود رجوی به درک واصل شدفیلم پارسینه افشا می کند واکاوی علت پنهان کاری در انتشار یک خبر کیهان نهاوند روز زن را به درِ کوزه گذارید روزها فکر من این است و همه شب سخنم که مرا از چه سبب کرد دانلود نرم افزار، زناشويي،مطالب عاشقانه نهمین خودروی لیست، خودروی ژاپنی لکسوس است که بیشتر از رتبه نهم، انتظار می‌رفت که حداقل در داستانهای کوتاه و جذاب که آدم را به خود فرو می برد آرشیو فرشته به ياد اولين خاطره اي که از او در ذهنم نقش بسته مي افتم صورتش مثل ماه مي درخشيد و با

اندکی تفکر …

شکست بیش از موفقیت آموزنده است؛ کسی که هیچ گاه اشتباه نمی کند، هرگز به جایی نمی رسد.
راکفلر

پر بازدیدترین مطالب