پر بازدید ترین مطالب

اين بيماري به کودکان هم رحم نمي کند !


اين بيماري به کودکان هم رحم نمي کند !

خبرگزاري آريا –
فشار خون بالا,فشار خون بالا در کودکان,علت فشار خون بالا
حدود 4 درصد از مرگ‌هاي قلبي و عروقي به دليل فشارخون بالا اتفاق مي‌افتد و اين خيلي نگران کننده است.
يک متخصص قلب و عروق با هشدار درباره مصرف فست‌فودها و نمک و چربي گفت 50 درصد افراد جامعه فشار خون بالا دارند و خودشان خبر ندارند و 12 درصد کودکان ايراني هم فشارخون بالا دارند.
دکتر نوحي رئيس دومين کنگره مشترک قلب و عروق ايران افزود: فشارخون بالا، بيماري است که در مراحل اوليه هيچ علامتي ندارد و از همين رو، اين بيماري را قاتل خاموش مي‌نامند. وي با اعلام اينکه بيش از 35 درصد مبتلايان به فشارخون بالا براي درمان خود هيچ اقدامي نمي‌کنند، گفت: فقط 16 درصد مبتلايان به اين بيماري براي درمان و کنترل فشارخون خود اقدام مي‌کنند.
رئيس انجمن قلب و عروق ايران با تاکيد بر اصلاح روش‌هاي زندگي و تغذيه مناسب به عنوان راهکارها و درمان‌هاي غير دارويي در مبتلايان به فشارخون بالا، ادامه داد: حدود 4 درصد از مرگ‌هاي قلبي و عروقي به دليل فشارخون بالا اتفاق مي‌افتد و اين خيلي نگران کننده است. وي نسبت به مصرف بالاي نمک در غذاي ايراني‌ها هشدار داد و گفت: آمار مصرف نمک در ايران 2 برابر ميانگين جهاني است که بايد اين ميزان را به نصف کاهش دهيم تا بتوانيم فشارخون بالا را کنترل کنيم.
نوحي با تاکيد بر اينکه کاهش مصرف نمک در غذاي ايراني‌ها کار ساده‌اي نيست، تصريح کرد: يکي از منابع مهم افزايش ورود نمک به بدن، مصرف زياد فست فودها و غذاهاي آماده که داراي نمک و چربي فراواني هستند، از جمله دلايل بروز فشارخون بالاست.
ايشان در پاسخ به سئوالي مبني بر اينکه وضعيت فشارخون کودکان ايراني با توجه به اينکه گرايش و تمايل زيادي به مصرف فست فودها و غذاهاي آماده دارند، چگونه است، گفت: 12 درصد کودکان زير 15 سال کشور دچار فشارخون بالا هستند که متاسفانه اين افراد نيز از بيماري خود اطلاعي ندارند و عوارض اين فشارخون در سنين بلوغ به بعد بروز مي‌کند. نوحي در همين زمينه ادامه داد: فشارخون بالا در زمان کوتاهي، روي اندام‌هاي حياتي کودکان اثر مي گذارد و خطرناک است.
منبع :mehrnews.com
لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب