پر بازدید ترین مطالب

ايمپلنت به روش کاملا ديجيتال بدون برش و جراحي


ايمپلنت به روش کاملا ديجيتال بدون برش و جراحي

خبرگزاري آريا – ايمپلنت و مراقبت هاي پس از آن از زبان دکتر اديب

نويگيشن از روش‌هاي نوين در عرصه کاشت ايمپلنت است. در اين روش طراحي و کاشت به صورت کاملا ديجيتالي صورت ميگيرد. اين روش نسبت به روش‌هاي سابق مزاياي زيادي دربر دارد. مي‌خواهيم به بررسي ويژگي‌هاي اين فناوري جديد بپردازيم با ما همراه باشيد.
با کمک اين روش، تمامي فرآيند جراحي با استفاده از فايل قالب ديجيتال يا همان اسکن دهان متقاضي و فايل CBCT فک کامل وي در نرم افزار، فرآيند شبيه سازي صورت مي‌گيرد و سپس، مناسب‌ترين موقعيت کاشت ايمپلنت با استفاده از کيفيت استخوان فک بيمار و جاي قرارگيري سينوس يا عصب معين مي‌شود و طرح نهايي به وسيله متخصص فک و صورت يا جراح لثه، تاييد مي‌شود.
اين فناوري ويژگي هايي را براي داندانپزشکان و بيماران دربردارد که از جمله ويژگي‌هاي آن براي بيماران مي‌توانيم به راحتي قبل و بعد از جراحي براي متقاضي تخفيف صداي گوش خراش موتور ايمپلنت در زمان جراحي، کم شدن زمان مراقبت‌هاي پس از جراحي به خاطر برش ندادن لثه و بخيه نزدن آن، دستيابي به زيبايي با کاشت و قرار دادن روکش ايمپلنت در 1 جلسه و کم شدن تعداد جلسات مراجعه به کلينيک جهت انجام ايمپلنت از هفت به يک جلسه اشاره کرد.
به پايه تيتانيومي که با سلول‌هاي بدن انسان سازگاري دارد ايمپلنت مي‌گويند. امروزه دندان پزشکان براي جايگزين کردن دندان‌هاي از بين رفته بيماران از ايمپلنت استفاده مي‌کنند که ايمپلنت‌هاي دنداني بسيار مناسب و دائمي مي‌باشند.
با پيشرفت علم دندانپزشکي و به وجود آمدن روش ايمپلنت امروزه ديگر بي دنداني يک مشکل جدي محسوب نمي‌شود و با ايمپلنت مي‌شود اين مشکل را برطرف نمود. از دست دادن دندان‌ها براي خيلي از افراد يک مشکل سخت و آزار دهنده است، اما دلايل بسياري براي رو برو شدن با بي دنداني وجود دارد.
ايمپلنت و مراقبت هاي پس از آن از زبان دکتر اديب
ميزان موفقيت ايمپلنت به چه مواردي بستگي دارد؟
دکتر اديب افزود: اگر ايمپلنتي کيفيت خوبي داشته باشد و در کارخانه معتبري ساخنه شده باشد آن ايمپلنت مجوز استفاده در اروپا و آمريکا را کسب مي‌کند. شرکت‌هاي ايمپلنت سازي که محصولات آن‌ها مجوز استفاده در آمريکا و اروپا را کسب کرده باشند داراي نشان FDA و CE مي‌باشند. توسط دندانپزشکي که علم و تجربه کافي در مورد درمان‌هاي ايمپلنت داشته باشد قرار داده شود. ميزان استخوان اطراف ايمپلنت کافي باشد يا به طريق صحيح پيوند و جايگزيني استخوان در اطراف ايمپلنت قبل از کاشت ايمپلنت يا حين کاشت ايمپلنت قرار داده شود. به ايمپلنت‌ها نيروي‌هاي مخرب وارد نگردد. درمورد نيروهاي مخرب در جايگاه ديگر بطور کامل بحث مي‌گردد.
ايمپلنت و مراقبت هاي پس از آن از زبان دکتر اديب
مزاياي کاشت دندان بدون جراحي:
1 – کاهش زمان کاشت دندان
2 – کاهش درد بعد از کاشت دندان
3 – کاهش تورم بعد از کاشت دندان
4 – بهترين روش براي بيماران سيگاري
5 – بهترين روش براي بيماران ديابتي
6 – بهترين روش براي بيماراني که عرض استخوان بسيار کمي دارند و به آن‌ها جراحي‌هاي وسيع پيوند استخوان پيشنهاد شده است.
7 – بهترين روش براي بيماراني که ارتفاع استخوان کمي دارند و به آن‌ها جراحي‌هاي پيشرفته جابجايي عصب پيشنهاد شده است.
8 – بهترين روش براي کساني که نياز به روکش فوري دارند.
9 – بهترين روش براي کساني که ترس از جراحي کاشت دندان دارند.
10 – جلوگيري از تحليل استخوان بعد از کاشت دندان
11 – کاهش خونريزي بعد از کاشت دندان
12 – استفاده از غذاي طبيعي بلافاصله بعد از کاشت دندان
13 – انجام کارهاي عادي روزمره بلافاصله بعد از کاشت دندان
14 – حفظ لثه بين‌دنداني و درنتيجه ايجاد زيبايي در دندان‌هاي جلو و جلوگيري از گير غذايي در دندان‌هاي عقب.
تکنيک جايگذاري بدون جراحي (بدون برش لثه) جهت حفظ ساختار لثه و استخوان فک و جلوگيري از تحليل بيشتر لثه و استخوان به کار مي‌رود. در اين روش بعد از بي حسي موضعي لثه به قطر ايمپلنت پانچ مي‌شود و از همان محل پانچ لثه ايمپلنت جايگذاري مي‌شود. اين روش نياز به بخيه کردن ندارد و اصلا خونريزي بعد از جايگذاري ايمپلنت نخواهيم داشت.
اين روش کمترين درد ممکن بعد از جايگذاري ايمپلنت را خواهد داشت و نيازي به استفاده از آنتي بيوتيک‌هاي وسيع الطيف نخواهد بود. اين روش براي افرادي که حجم استخوان فک آن‌ها مناسب است استفاده مي‌شود؛ و اگر دقيق و متبحرانه توسط متخصص ايمپلنت تهران انجام شود، نتايج عالي بدست مي‌آيد. اين روش ضخامت لثه‌اي ايده آل ايجاد مي‌کند که براي زيبايي دندان‌هاي جلويي از اهميت بسزايي برخوردار است.
ايمپلنت بدون جراحي، روش پانچ
روش قرار دادن ايمپلنت بدون جراحي، روش پانچ يا کاشت دندان بدون جراحي که اصطلاحا فلپ لس گفته مي‌شود در اين روش جراح بايد از وضعيت اناتوميک استخوان زيرين اطلاع کافي داشته باشد.
براي اين منظور انجام سي بي سي تي ضروري است در صورتيکه وضع استخوان در نماي راديوگرافي مناسب باشد و نياز به پيوند استخوان و اعمال اضافي مانند اکسپنشن استخوان نباشد از روش فلپ لس مي‌توان استفاده کرد.
در اين روش محل قرار گيري ايمپلنت دنداني با يک وسيله مخصوص به اندازه قطر ايمپلنت پانچ مي‌شود و از همان ناحيه ايمپلنت دندان قرار داده مي‌شود از مزاياي اين روش ورم کمتر و عدم برش در ناحيه و کاهش تحليل استخوان است بايد توجه داشت در همه موارد اين روش توصيه نمي‌شود و در صورت کاربرد نامناسب مي‌تواند عوارض مانند سوراخ شدن و پرفوراسيون استخوان ايجاد کند.
بسيار مفتخريم که به عنوان اولين مرکز ارائه‌ي ايمپلنت ديجيتال، آماده‌ي خدمت به شما هستيم.
از جمله خدمات تخصصي مطب دکتر اديب، روش مدرن ايمپلنت گذاري ديجيتال است که به کمک ارتباط با مراکز خاص ميسر مي‌شود.
در اين روش، ابتدا دهان شما اسکن شده و CBCT نيز تهيه مي‌شود و تمام اطلاعات به صورت دقيق در کامپيوتر ادغام و بازسازي مي‌شوند و ما احاطه‌ي کاملي به وضعيت لثه، استخوان و دندان‌هاي شما خواهيم داشت و کيفيت استخوان و ابعاد آن، موقعيت اعصاب و سينوس‌ها به دقيق‌ترين صورت در اختيار ما قرار ميگيرند تا کم خطر‌ترين و بهترين ايمپلنت حاصل شود.
کاشت دندان در کلينيک دندانپزشکي دکتر اديب به روش نوين و پيشرفته پانچ (Punch) انجام مي‌شود.
اين روش نياز به جراحي ندارد و بدون درد و خونريزي مي‌باشد و توسط بهترين نوع ايمپلنت‌هاي دنداني انجام مي‌شود.
بيماران مي‌توانند، در شرايط خاص در همان روز که عمل کاشت دندان را انجام مي‌دهند با دندان‌هاي جديد خود به خانه بازگردند.
اگر در جستجوي جايگزيني راحت و دائمي براي دندان غائب هستيد، خبر خوشي برايتان داريم، دندانپزشکي دکتر اديب جستجوي شما را پايان بخشيده است. با بهره‌گيري از روش‌هاي پيشرفته نه تن‌ها مي‌توانيد بدون مشکل غذا بخوريد و صحبت کنيد، بلکه مي‌توانيد به زيبايي نيز لبخند بزنيد. برخلاف کاشت معمولي دندان که اتمام آن چندين هفته طول مي‌کشد، ايمپلنت فوري به سادگي در يک جلسه انجام مي‌شود. متخصصين ما در دندانپزشکي زيبايي دکتر محمود اديب کاملاً مي‌دانند که انتظار طولاني مدت و روزهاي متوالي را بدون دندان گذراندن چقدر براي بيماران دشوار است؛ بنابراين متخصصين ما مرغوب‌ترين جايگزين‌هاي دائمي دندان را به سرعت به بيماران ارائه مي‌دهند، تا بيماران مجبور نباشند حتي يک روز را بدون دندان بگذرانند.
اگر تمايل داريد بيشتر درباره کاشت فوري دندان بدانيد يا مي‌خواهيد وقت مشاوره ايمپلنت فوري برايتان تنظيم شود، مي‌توانيد با شماره‌هاي 02166400483 – 02166400484 تماس حاصل فرماييد.
ايمپلنت و مراقبت هاي پس از آن از زبان دکتر اديب
از مزاياي اين روش مي‌توان به موارد زير اشاره کرد:
سريع و بدون انتظار: هيچ فردي دوست ندارد روز‌ها بدون دندان منتظر بماند تا جايگزين دندانش در لابراتوار آماده شود. در درمان ايمپلنت فوري کشيدن دندان بيمار و آسيب‌ديده و جايگزيني آن در يک روز انجام مي‌شود. به اين ترتيب دندان مصنوعي متصل به ايمپلنت دائمي در يک روز آماده مي‌شود.
دوام: برخلاف دندان مصنوعي متحرک که مرتب به ترميم يا جايگزيني نياز پيدا مي‌کند، پروتزهاي با پايه ايمپلنت دائمي هستند و به ندرت نياز به ترميم مي‌يابند. اگر از ايمپلنت مطابق دستورات دندانپزشک استفاده شود، انتظار مي‌رود که تا پايان عمر دوام بياورد.
حس طبيعي: ايمپلنت کاشته شده در استخوان فک تا حد زيادي شبيه دندان طبيعي است و پس از کاشت و جوش خوردن به استخوان عملکرد و حسي مانند دندان خود بيمار دارد.
حفظ حجم استخوان فک: ايمپلنت از تحليل رفتن استخوان فک جلوگيري مي‌کند و در واقع باعث مي‌شود که استخوان در اطراف آن تشکيل شود. به اين ترتيب يکپارچگي، حجم و کيفيت استخوان‌هاي باقيمانده فک حفظ مي‌شود.
بهداشت دهان و دندان: دندان‌هاي با پايه ايمپلنت ثابت هستند و نيازي به درآوردن آن‌ها نيست. از اين دندان‌هاي مصنوعي با پايه ايمپلنت بايد مانند دندان‌هاي طبيعي مراقبت کرد. کافي است آن‌ها را به طور منظم مسواک بزنيد و نخ يکشيد تا با هيچ مشکلي مواجه نشويد.
لذت بردن از غذاهاي مورد علاقه: مي‌توانيد با خيال راحت هر غذايي که دوست داريد بخوريد، بدون آن که نگران درآمدن دندان مصنوعي باشيد.
ايمپلنت و مراقبت هاي پس از آن از زبان دکتر اديب
مقايسه ايمپلنت فوري با ايمپلنت معمولي
هر دو ايمپلنت فوري و معمولي براي جايگزيني دائمي دندان غائب به کار برده مي‌شود. اما اگر کاشت دندان به روش متعارف و طولاني مدت انجام شود، دندانپزشک بايد چند هفته قبل از کاشت دندان صبر کند تا مطمئن شود که استخوان کافي اطراف ايمپلنت تشکيل شده است و استخوان مي‌تواند به خوبي ايملپنت را نگه دارد. از سوي ديگر دندانپزشکان با بهره‌گيري از مهارت‌هاي جراحي پيشرفته مي‌توانند کاشت دندان را بلافاصله پس از کشيدن دندان انجام دهند. به اين ترتيب نيازي نيست که بيمار روز‌ها بدون دندان منتظر آماده شدن ايمپلنت بماند.
هزينه:
هزينه کاشت فوري دندان مسلماً از هزينه ديگر روش‌هاي جايگزيني دندان بالاتر است. بااين حال اگر مزاياي ايمپلنت فوري، يعني عدم نياز به انتظار طولاني، استحکام و دوام بالا، راحتي و سهولت درمان را در نظر بگيريد، به احتمال زياد به اين نتيجه مي‌رسيد که کاشت فوري دندان ارزش اين سرمايه‌گذاري بلندمدت را دارد.
داراي گواهينامه رسمي:
– ايمپلنت از آکادمي ايمپيلنتولوژي فرانسه
– پيوند استخوان (Bone Graft) از دانشگاه NYU آمريکا (نيويورک)
– عضو کنگره بين المللي ايمپلنتولوژي ICOI
ايمپلنت و مراقبت هاي پس از آن از زبان دکتر اديب
دکتر محمود اديب
جراح دندانپزشک و ايمپلنتولوژيست

02166400483 – 02166400484
09333400757
براي اطلاعات بيشتر به سايت ما مراجعه نماييد.

Www.dr-adib.com ايمپلنت و مراقبت هاي پس از آن از زبان دکتر اديب

آدرس: تهران، پايين تر از ميدان فلسطين، خيابان بزرگمهر، روبروي خيابان سرپرست، پلاک 30، طبقه همکف
ايمپلنت و مراقبت هاي پس از آن از زبان دکتر اديبلینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب