پر بازدید ترین مطالب

اوقات شرعی کردکوی


اوقات شرعی به افق کردکوی شامل اذان صبح و طلوع آفتاب به افق کردکوی، اذان ظهر به افق کردکوی و غروب آفتاب و اذان مغرب به افق کردکوی است. زاویه انحراف قبله در کردکوی 42.8 درجه است.

اوقات شرعی امروز جمعه

۱۷ آذر ۱۳۹۶ – 2017 December 08

اذان صبح به افق کردکوی

۰۵:۲۱:۰۱

طلوع افتاب به افق کردکوی

۰۶:۵۳:۲۷

اذان ظهر به افق کردکوی

۱۱:۴۵:۵۹

غروب آفتاب به افق کردکوی

۱۶:۳۷:۰۹

اذان مغرب به افق کردکوی

۱۶:۵۶:۳۳

کردکوی شهری در غرب استان گلستان و در شمال ایران و مرکز شهرستان کردکوی است. این شهر کوچک در غرب و 29 کیلومتری گرگان قرار دارد و دارای تعداد قابل توجهی جاذبه‌های طبیعی، تاریخی و مذهبی می‌باشد. آب و هوای این شهرستان به علت نزدیکی به دریای خزر، معتدل و مرطوب می‌باشد.  

موقعیت جغرافیایی کردکوی

این شهرستان از شمال به شهرستان ترکمن از جنوب به رشته کوههای البرز شرقی و استان سمنان، از شرق به شهرستان گرگان و از غرب به شهرستان بندرگز محدود می‌باشد و در 54 درجه و 6 دقیقه طول شرقی و 36 دقیقه و 47 دقیقه عرض شمالی از نصف النهار گرینویچ قرار گرفته است. جنوب این شهرستان را ارتفاعات البرز شرقی تشکیل می‌دهد، که مهمترین کوههای آن درازنو و زمه کوه، چلستان، جهان نما، پلاش می‌باشد و  ارتفاع آن از سطح دریا 50 متر می‌باشد.

تقسیمات کشوری و جمعیت کردکوی

این شهرستان در سال ۱۳۵۸خورشیدی از شهرستان گرگان جدا و بصورت شهرستان مستقل در آمد. و طبق آخرین تقسیمات کشور شامل یک شهر (کردکوی) و یک بخش مرکزی و سه دهستان (چهار کوه، سدن رستاق شرقی و غربی) و ۳۰ روستا است. جمعیت شهر کردکوی در سرشماری سال ۱۳۹۰ خورشیدی برابر با ۳۸٬۲۴۶ نفر بوده‌است.

زبان و مذهب مردم کردکوی

زبان گفتاری مردم کردکوی تبری یا همان زبان مازندرانی است با این حال اکثر مردم کردکوی فارسی نیز می‌دانند. آنان مسلمان و شیعه هستند و می‌توان از جمله جاذبه‌های مذهبی این شهرستان به امامزاده طاهر و ابراهیم در روستای النگ، زیارتگاه معصوم زاده سبز پوش در حدود بالاجاده، امامزاده مجید، امامزاده روشن آباد و امامزاده چهارکوه اشاره کرد.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب