پر بازدید ترین مطالب

اوقات شرعی جویبار


اوقات شرعی به افق جویبار شامل اذان صبح و طلوع آفتاب به افق جویبار، اذان ظهر به افق جویبار و غروب آفتاب و اذان مغرب به افق این شهر است. انحراف از قبله شهرستان جویبار حدود 40 درجه می‌باشد. (40 درجه از جنوب به سمت غرب)

اوقات شرعی امروز جمعه

۱۷ آذر ۱۳۹۶ – 2017 December 08

اذان صبح به افق جویبار

۰۵:۲۵:۳۳

طلوع افتاب به افق جویبار

۰۶:۵۷:۴۷

اذان ظهر به افق جویبار

۱۱:۵۰:۴۴

غروب آفتاب به افق جویبار

۱۶:۴۲:۲۰

اذان مغرب به افق جویبار

۱۷:۰۱:۴۱

شهرستان جویبار به مرکزیت شهر جویبار یکی از شهرهای استان مازندران است. این شهر در گذشته «باغلو» نام داشت و مرکز دهستان گیل‌خوران در بخش مرکزی شهرستان قائم‌شهر بود و قهرمانان بزرگی در رشته کشتی از جویبار به افتخارات بین‌المللی رسیده‌اند تا جایی که این شهر را پایتخت کشتی ایران می‌دانند.

موقعیت جغرافیایی جویبار

محدوده این شهر از شمال به دریای مازندران از جنوب به شهرستان قائمشهر از شرق به شهرستان ساری و از طرف غرب به شهرستان بابلسر می‌رسد.

 طول جغرافیایی  عرض جغرافیایی
 52.9010°  36.6454°

تقسیمات کشوری و جمعیت شهرستان جویبار

جویبار پیشتر بخشی از شهرستان قائم‌شهر بود و در سال ۱۳۷۶ به شهرستان تبدیل شد. طبق تقسیمات کشوری سال ۱۳۷۷ دارای دو بخش گیل‌خواران و مرکزی و ۴ دهستان حدود ۳۰۰ کیلومتر مربع وسعت بوده‌ است. جمعیت این شهرستان طبق سرشماری نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵، ۷۷،۵۷۶ نفر بوده که متشکل از ۲۵،۲۷۸ خانوار است.

زبان و مذهب مردم جویبار

اهالی شهرستان جویبار فارسی را به گویش مازندرانی صحبت کرده و اکثر مردمان آن شیعه 12 امامی هستند. از مراکز مذهبی این شهر می‌توان به مقبره امامزاده شاه‌رضا، مقبره سید زین‌العابدین، مقبره امامزاده قاسم، مقبره امامزاده محمود و … نام برد.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب