پر بازدید ترین مطالب

اوقات شرعی بندر انزلی


اوقات شرعی به افق بندر انزلی شامل اذان صبح و طلوع آفتاب به افق بندر انزلی، اذان ظهر به افق بندر انزلی و غروب آفتاب و اذان مغرب به افق بندر انزلی است. زاویه انحراف قبله در شهر بندر انزلی 30.2 درجه است.

اوقات شرعی امروز جمعه

۱۷ آذر ۱۳۹۶ – 2017 December 08

اذان صبح به افق بندر انزلی

۰۵:۴۰:۳۳

طلوع افتاب به افق بندر انزلی

۰۷:۱۳:۵۴

اذان ظهر به افق بندر انزلی

۱۲:۰۴:۳۵

غروب آفتاب به افق بندر انزلی

۱۶:۵۳:۵۵

اذان مغرب به افق بندر انزلی

۱۷:۱۳:۳۱

بندر انزلی یکی از مهمترین شهرهای گردشگری، از مراکز مهم اقتصادی و یکی از قطب‌های ورزشی شمال کشور است. این بندر در تقسیمات کشوری مرکز شهرستان انزلی محسوب می‌گردد. از این شهر با نام انزلی بارها در تاریخ یاد شده است و طی قرون متمادی راه مهم ارتباط اقتصادی، تمدن مشرق و مغرب محسوب می‌شده‌است.

موقعیت جغرافیایی بندر انزلی

بندر انزلی در طول جغرافیایی ۴۹ درجه و ۲۸ دقیقه و عرض جغرافیایی ۳۷ درجه و ۲۸ دقیقه واقع شده‌است و ارتفاع آن از سطح دریا منهای ۲۶ متر می‌باشد. بندرانزلی از شمال به دریای خزر از جنوب به شهرستان صومعه سرا از شرق به شهرستان رشت و از غرب به شهرستان رضوانشهر متصل می‌باشد. شهرستان بندرانزلی در ناحیه‌ای کاملاً جلگه‌ای به صورت طولی و در ساحل دریای خزر واقع شده و دارای آب و هوای مرطوب می‌باشد.

جمعیت شهرستان انزلی

بنابر سرشماری مرکز آمار ایران، جمعیت شهرستان انزلی در سال ۱۳۸۵ برابر با ۱۳۳٫۱۳۴ نفر بوده‌است.

مذهب مردم بندر انزلی

امروزه اکثریت اهالی بندر انزلی را مسلمانان شیعه تشکیل می‌دهند و با توجه به آنکه بخشی از اهالی انزلی را ارامنه تشکیل می‌دهند، مسیحیت نیز بخشی از جامعه دینی این شهر را به خود اختصاص داده است. ارامنه و مسلمانان از دیرباز در این شهر ساحلی زندگی مسالمت آمیزی بر مبنای همکاری، همیاری و احترام متقابل داشته‌اند.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب