پر بازدید ترین مطالب

اوقات شرعی آستارا


اوقات شرعی به افق آستارا شامل اذان صبح و طلوع آفتاب به افق آستارا، اذان ظهر به افق آستارا و غروب آفتاب و اذان مغرب به افق آستارا است. زاویه انحراف قبله شهر آستارا 27.1 درجه است.

اوقات شرعی امروز جمعه

۱۷ آذر ۱۳۹۶ – 2017 December 08

اذان صبح به افق آستارا

۰۵:۴۴:۱۶

طلوع افتاب به افق آستارا

۰۷:۱۸:۵۷

اذان ظهر به افق آستارا

۱۲:۰۶:۵۹

غروب آفتاب به افق آستارا

۱۶:۵۳:۴۰

اذان مغرب به افق آستارا

۱۷:۱۳:۳۵

شهرستان مرزی بندر آستارا با مساحت 344 کیلومتر مربع در شمال غربی استان گیلان واقع شده است. در غرب این شهرستان کوه های پوشیده از جنگل تالش و در شرق سواحل دریای خزر قراردارد. در شمال این شهرستان رودخانه آستارا یا آستارا چای قرار دارد که خط مرزی ایران و جمهوری آذربایجان است و آستارا را به دو بخش آستارای ایران  و آستارای آذربایجان تقسیم می کند. 

موقعیت جغرافیایی آستارا

آستارا در منطقه‌ای استراتژیک در نزدیکی مرز ایران با کشور آذربایجان بوده و از نظر ارتباطی بر سر یک سه‌راهی مهم قرار گرفته‌است؛ راه جنوبی آن به بندر انزلی و رشت، راه شمالی آن به آستارای جمهوری آذربایجان و باکو و راه غربی آن نیز که از گردنهٔ حیران می‌گذرد، به اردبیل و تبریز منتهی می‌شود.

 طول جغرافیایی  عرض جغرافیایی
 48.8728°  38.4688°

مذهب مردم آستارا

اهالی منطقه ی آستارا تا قبل از ورود سادات زیدیه و روحانی بزرگی چون سید جمالالدین روحی تبریزی و پیدایش بابا های صوفی دینهای زرتشتی ، خرم دینی ، مهر پرستی و کلیمی را پیرو بوده اند. بعد از ورود اسلام مذاهب ائمه اربعه مخصوصاً مذهب شافعی و سپس زیدیه رو به رشد نهاد و در حال نزدیک به اکثریت مردم آستارا شیعه ی اثنی عشری و دیگر شعب تشیع می باشند . همچنین از ادیان غیر اسلام نشانی بر جای نمانده است.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب