پر بازدید ترین مطالب

امکان سفر با خودروهاي بدون راننده Lyft در بوستون ميسر شد


امکان سفر با خودروهاي بدون راننده Lyft در بوستون ميسر شد

خبرگزاري آريا – کمپاني Lyft بالاخره موفق شد سرويس اشتراک خودروهاي بدون راننده اش را به صورت پايلوت در محله Seaport شهر بوستون راه اندازي کند. خودروهاي بدون راننده اين شرکت را استارت آپ NuTonomy توسعه داده است.
البته خودروهاي مورد استفاده کاملاً بدون راننده نيستند. بلکه فردي همواره پشت فرمان حاضر خواهد بود تا در صورت بروز هرگونه اشکال بتواند کنترل اوضاع را در دست بگيرد. با اين همه بايد اين پيشرفت را يک موفقيت بزرگ براي Lyft به حساب آورد. به خصوص که اصلي ترين رقيبش يعني اوبر اين روزها درگير حواشي بسيار است.
يکي از مديران ارشد NuTonomy به همين مناسبت در مصاحبه اي گفته: «شراکت ما با Lyft در اين طرح دو هدف عمده را دنبال مي کند. نخست اين که آغاز چنين برنامه اي به مردم عادي کمک مي کند که با خودروهاي بدون راننده و تاثيري که آنها بر زندگي ايشان به جاي خواهد گذاشت آشنا مي شوند. هدف دوم جمع آوري بازخورد راننده هاي احتياطي از نحوه عملکرد سامانه خودران ماست که مي تواند در آينده بسيار مفيد و کاربردي باشد.»
استارت آپ مذکور برنامه اي مشابه را نيز با کمپاني «Drive.ai» آغاز کرده تا بتواند يک سامانه تاکسي هاي خودران را در شهر سانفرانسيسکو راه اندازي نمايد. اين شرکت همچنين به تازگي قرادادهايي را با فورد و وايمو نيز به امضا رسانده است.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب