پر بازدید ترین مطالب

امنيت فيس آيدي در آيفون 10 با ماسک سه‌بعدي جديد کاملا زير سؤال رفت


امنيت فيس آيدي در آيفون 10 با ماسک سه‌بعدي جديد کاملا زير سؤال رفت

خبرگزاري آريا – مؤسسه‌ تحقيقاني Bkav با ساخت ماسک سه‌بعدي جديدي، گزينه‌ لزوم توجه جهت آنلاک در سيستم احراز هويت فيس‌ آيدي آيفون 10 را دور زد.
به گزارش جام‌جم آنلاين به نقل از زوميت، در ماه جاري، ويديويي از شرکت امنيت سايبري Bkav منتشر شد که در آن با استفاده از ماسک ساخته‌شده از چهره‌ شخص، موفق به آنلاک کردن آيفون 10 وي شدند. حال اين شرکت ويديوي جديدي منتشر کرده که در آن از ماسک سه‌بعدي پيشرفته‌تري استفاده شده است.
اين شرکت تحقيقاتي توضيح مي‌دهد که ماسک جديد از پودر سنگ ساخته شده است و چشم‌ها با استفاده از تصاوير مادون قرمز دوبعدي روي آن کار شده‌اند. از اين رو، از نگاه فيس آي‌دي، ماسک جديد يک صورت واقعي و کامل ديده مي‌شود.
در ويديويي که در ادامه مشاهده مي‌کنيد، نشان داده مي‌شود که گزينه‌ لزوم توجه (Require Attention for Face ID) در تنظيمات فعال است و بنابراين فيس آي‌دي بايد متوجه شود که کاربر در حال نگاه کردن به دوربين است تا آيفون 10 آنلاک شود.
اما مي‌بينيم با استفاده از ماسک سه‌بعدي مورد بحث، حتي در صورت فعال بودن اين گزينه، آيفون 10 با موفقيت آنلاک مي‌شود؛ زيرا فيس آي‌دي به اشتباه تصاوير مادون قرمز را به عنوان چشم‌هاي واقعي تشخيص مي‌دهد.
شرکت Bkav در ويديوي قبل پيشنهاد کرده بود که افراد خيلي مهم مانند رهبران ملت‌ها در استفاده از فيس آي‌دي احتياط کنند. حال اين شرکت معتقد است که کاربران عادي نيز بايد مواظب باشند؛ چرا که فيس آي‌دي براي استفاده در مبادلات تجاري نيز به اندازه‌ي کافي امن نيست.
دو هفته پيش ما توصيه کرديم که که فقط افراد مهم نظير رهبران کشورها، ميلياردرها و … بايد هنگام استفاده از فيس آي‌دي هشيار باشند؛ اما با نتيجه‌ اين تحقيقات، ناچار هستيم سخت‌گيري را بيشتر کنيم و اين توصيه را به کاربران عادي نيز تعميم دهيم. فيس آي‌دي براي استفاده در مبادلات تجاري به اندازه‌ کافي ايمن نيست.
شرکت Bkav روش خود را به استفاده از چهره‌ي دوقلوها براي باز کردن آيفون 10 (iPhone X ) که پيش‌تر نمونه‌هايي از آن ديده بوديم، تشبيه مي‌کند؛ اما روندي که Bkav سعي در ساده نشان دادن آن دارد، چندان هم آسان و سهل‌الوصول نيست. در وهله‌ اول به تصوير باکيفيتي از چهره‌ي صاحب آيفون 10 نياز داريد. علاوه بر آن پرينتر سه‌بعدي و تمام مواد لازم آن نياز است. تهيه‌ اين موارد طبق تخميني که Bkav زده است 200 دلار هزينه در بر دارد.
نکته‌ قابل توجه اين است که ماسک مورد نظر بايد با دقت بالايي ساخته شود؛ چرا که تنها 5 مرتبه امکان تلاش براي فريب دادن فيس آي‌دي وجود دارد و پس از آن در صورت عدم موفقيت، گوشي قفل مي‌شود و از شما مي‌خواهد پسورد را وارد کنيد.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب