پر بازدید ترین مطالب

امتیاز ۱۰۰ نشریه DXO Mark برای سنسور سونی a7R III


پرچمدار دوربین‌های سونی با کسب امتیاز ۱۰۰ از وب‌سایت معتبر DxO Mark خود را به عنوان توانمند‌ترین دوربین فول‌فریم و بدون آینه‌ی تولید شده، معرفی می‌کند.

وب‌سایت DxO Mark با سابقه‌ی طولانی در بررسی دوربین‌های عکاسی، سنسور و لنز آن‌ها، یکی از معتبرترین مراجع ارزیابی عملکرد این دسته از محصولات است. حال کارشناسان این وب‌‌سایت به تازگی اقدام به بررسی توانایی‌های پرچمدار دوربین‌های سونی کرده است. سونی a7R III با امتیاز ۱۰۰ در کنار نیکون D850 خود را به عنوان توانمند‌ترین دوربین فول‌فریم بازار معرفی می‌کند. پیش از پرچمدارهای نیکون و سونی، هیچ دوربینی به جز نمونه‌های مدیوم فرمت موفق به کسب این امتیاز نشده بود.

اما نکته‌ای که در بررسی‌های DxO Mark بیش از هر چیزی خودنمایی می‌کند، عملکرد فوق‌العاده‌ی a7R III در بخش عکاسی در شرایط نوری کم و ایزو‌های بالا است. در حال حاضر تنها دوربین‌هایی که در این زمینه قادر به شکست a7R III‌ بوده، نمونه‌های مدیوم فرمت هسلبلاد X1D-50C و پنتاکس 645Z است. جدیدترین دوربین فول‌فریم سونی در ایزوهای بالا حتی عملکرد بهتری نسبت به نیکون D850 و برادر خود سونی a7S II (محصولی مخصوص عکاسی در شرایط نوری ضعیف) دارد.

سونی SOny a7R III

با این که نمره‌ی کسب شده‌ی سونی a7R III‌ و نیکون D850 برابر است، اما کارشناسان DxO Mark محصول نیکون را به دلیل عمق بهتر رنگ‌ها و گستره‌ی دینامیکی بیشتر در جایگاه بالاتری قرار داده‌اند. در مقایسه‌ی نتایج بدست آمده‌ی این دو هیولای دنیای عکاسی، حداقل حساسیت کمتر D850 یکی از برتری‌های قابل توجه آن است. DxO Mark در این خصوص گفت:

در عکاسی در شرایط نوری روشن و سوژه‌های ثابت و بدون حرکت، با تنظیم D850 روی ایزو ۳۲، قادر به ثبت بیشترین و در عین حال دقیق‌ترین میزان از اطلاعات اعم از رنگ‌ و جزئیات خواهید بود. اما در صورتی که در شرایط نوری تاریک به عکاسی خواهید پرداخت، a7R III برتری اندکی خواهد داشت.

سونی SOny a7R III

یکی از کارشناس DxO Mark در ستایش از سونی a7R III اعلام کرد این دوربین سنسوری بسیار توانمند در ثبت تصاویری با رنگ و جزئیات بسیار زیاد رد عین کنترل نویز دارد. 

نتایج DxO Mark به خوبی نشان می‌دهد چرا بسیاری از عکاسان و کارشناسان در انتظار a7R III بودند و چرا جدیدترین ساخته‌ی سونی در دنیای دوربین‌های عکاسی، یکی از ۱۰ گجت فناوری سال ۲۰۱۷ لقب گرفت.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب