پر بازدید ترین مطالب

ال جي از V30S ThinQ رونمايي کرد؛ همان موبايل سابق با حافظه بيشتر و هوش مصنوعي


ال جي از V30S ThinQ رونمايي کرد؛ همان موبايل سابق با حافظه بيشتر و هوش مصنوعي

خبرگزاري آريا – ال جي معمولاً حضور گسترده اي در کنگره جهاني موبايل دارد. در رويداد سال 2016، اين کمپاني از موبايل ماژولار ال جي جي 5 رونمايي کرد و در سال 2017 هم شاهد ال جي جي 6 بوديم که يکي از نخستين ديوايس هاي کم حاشيه بازار به حساب مي آمد. اما در سال 2018، ال جي V30S ThinQ را در دستور کار خود داشت که دقيقاً نمي دانيم بايد چه افرادي را قشر هدف خود قرار داده.
V30S از لحاظ طراحي هيچ تفاوتي با V30 ندارد و از همان دوربين دوگانه، همان نمايشگر 18:9، همان باتري 3300 ميلي آمپر ساعتي و همان پردازنده اسنپدراگون 835 بهره مند شده. تنها تفاوت، به ارتقاي حافظه رم از 4 گيگابايت به 6 گيگابايت و ارتقاي حافظه داخلي از گزينه هاي 64 و 128 گيگابايتي به گزينه هاي 128 و 256 گيگابايت است. خاکستري پلاتينيومي و آبي مراکشي هم رنگ هاي تازه V30S ThinQ هستند تا آن را با مدل V30 پيشين اشتباه نگيريد.
ال جي V30S ThinQ
مهم ترين سوالي که با معرفي V30S ThinQ مطرح مي شود اينست که چرا چنين اسمارت فوني بايد وجود خارجي داشته باشد؟ ال جي در نشست خبري خود در کنگره جهاني موبايل توضيح داد که به فکر ادغام هوش مصنوعي با ديوايس هاي موبايل افتاده است. اما مسئله اينجاست که AI Cam و ساير بهبودهاي نرم افزاري V30S قرار است با يک به روزرساني نرم افزاري به موبايل هاي V30 اضافه شود؛ بنابراين يه جز رنگ خاکستري تيره تر، چه دليلي براي خريد سخت افزار V30S وجود دارد؟
با در نظرگيري تمام اين مسائل، بزرگ ترين ارمغان ال جي براي کنگره جهاني موبايل امسال، چيزي بيشتر از يک به روزرساني نرم افزاري نبوده است. با اين حال، اين آپديت قرار است بهبودهايي در دوربين به وجود آورد که به لطف ابزاري به نام EyeEm Vision توسعه يافته اند. سيستم يادگيري ماشيني ال جي، با بيش از 100 ميليون تصوير آموزش ديده و قادر به شناسايي اشيا يا صحنه هاي مختلفي است که در حال فيلم برداري يا تصويربرداري از آن ها هستيد.

قابليت ديگري که ال جي به دوربين V30S آورده، «حالت روشن» است که با ترکيب چهار پيکسل در يک پيکسل، تصاويري روشن تر در شرايط بسيار کم نور توليد مي کند. با اين حال، استفاده از اين قابليت به معناي کاهش رزولوشن براي نوردهي بهبوديافته خواهد بود. اين هم يکي از تغييراتي است که به مدل فعلي V30 اضافه خواهد شد.
در نهايت نيز نوبت به ابزار تشخيص تصوير QLens مي رسد. QLens به فروشگاه آنلاين آمازون متصل مي شود و به شما اجازه مي دهد که با تصويربرداري از يک محصول، به خريد آن از طريق آمازون بپردازيد. افرادي که قادر به تست اين قابليت بوده اند، خبر از دقت پايين آن مي دهند و ظاهراً تصويربرداري از موبايل V30، به پيشنهاد خريد آيفون X از سوي QLens منجر مي گردد؛ مثالي ديگر بر عجله توليدکنندگان موبايل در عرضه اسمارت فون هايي مجهز به هوش مصنوعي نابالغ.

در مجموع کاملاً روشن است که پرچمدار سال 2018 ال جي، به رويداد کنگره جهاني امسال نمي رسيده اما کره اي ها حاضر به خالي گذاشتن صحنه نبوده اند و دست به برندسازي مجدد براي يکي از بهترين موبايل هاي خود زده اند. اسمارت فون LG V30S ThinQ ابتدا در کره جنوبي به فروش مي رسد و سپس در ماه مارس، با قيمتي نامشخص روانه ساير بازارهاي جهان خواهد شد.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب