پر بازدید ترین مطالب

افشاي اطلاعات فراوان از چيپست ميان رده اسنپدراگون 670 کوالکام


افشاي اطلاعات فراوان از چيپست ميان رده اسنپدراگون 670 کوالکام

خبرگزاري آريا – تا به امروز در اخبار گوناگون چندين بار نام اسنپدراگون 670 کوالکام را شنيده ايم و حالا بسياري از جزييات مربوط به اين چيپست ميان رده افشا شده است. اسنپدراگون 670 که مدلي ارتقايافته براي اسنپدراگون 660 به حساب مي آيد، پردازنده اي 10 نانومتري است که برخلاف سابق ديگر از معماري big.LITTLE بهره مند نيست و به جاي 4 هسته با پرفورمنس ضعيف و 4 هسته با پرفورمنس بالا، از شش هسته با کارايي پايين و دو هسته قدرتمند بهره مي برد.
شش هسته اسنپدراگون 670، تحت عنوان Kryo 300 شناخته مي شوند و از حداکثر فرکانس کاري 2.6 گيگاهرتز بهره مي برند. دو هسته باقي مانده نيز Kryo 300 Gold نام دارند که با حداکثر فرکانس کاري 1.7 گيگاهرتز فعاليت مي کنند.
تازه ترين چيپست کوالکام از آدرنو 615 به عنوان پردازشگر گرافيکي بهره مي برد که فرکانسي بين 430 الي 650 مگاهرتز دارد و مي تواند در بيشترين حالت، به 700 مگاهرتز نيز برسد. اسنپدراگون 670 ضمناً از UDS 2.1 و حافظه فلش eMMC 5.1 نيز پشتيباني مي کند و مودم X2X تعبيه شده در سخت افزار هم دستيابي به حداکثر سرعت 1 گيگابيت بر ثانيه را تضمين مي نمايد.
در حال حاضر، اطلاعات موجود درباره اسنپدراگون 670 به همين ميزان محدود مي شود و هنوز نمي دانيم در چه تاريخي بايد منتظر رونمايي از آن باشيم. ناگفته نماند که کنگره جهاني موبايل 2018 تا چندي ديگر شروع به کار خواهد کرد و چندان دور از ذهن نيست که کوالکام براي رونمايي از تازه ترين سيستم بر چيپ اش در جريان اين رويداد برنامه ريزي کرده باشد.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب