افزایش هوش جنین و رفع ویار مادر با روشهای طب سنتی


اگر مادران تدابیر بارداری را رعایت کنند، جنین به سلامت دوره رشد خود را می‌گذراند. مادرانی که این تدابیر را رعایت نکنند، نباید انتظار داشته باشند با خوردن چند میوه یا غذا هوش فرزندشان زیاد شود. برای افزایش هوش جنین و سالم به دنیا آمدنش باید اصول کلی رعایت شود، همچنین در احادیث آمده است که «کُندر» برای افزایش هوش جنین مفید خواهد بود.

کندر ، اولین پیشنهاد

بر روی تاثیرگذاری کُندر تحقیقات اساسی صورت نگرفته، اما توصیه می‌شود مادران باردار از هفته ۱۲ تا ۱۴ بارداری کُندر به اندازه یک نخود بجوند تا به طور کامل با بزاق دهان مخلوط شود. در طول ۹ ماه بارداری بهتر است کُندر مورد استفاده قرار نگیرد به غیر از زمانی‌که اشاره شد چرا که استفاده زیاد آن عوارض خاصی به همراه دارد.

با توجه به اینکه ممکن است جنس تقلبی کُندر در بازار عرضه شود یا به علت مشابهت افراد گیاه دیگری را خریداری کنند، بهتر است زیاد مورد استفاده قرار نگیرد تا از عوارض آن جلوگیری شود.

افزایش هوش جنین با چند راه ساده

متخصصان، گوش سپردن به قرائت قرآن را برای افزایش هوش جنین مهم دانسته و برای بوییدن عطرهای طبیعی مانند گل‌محمدی و بهارنارنج نیز از اهمیت بالایی قائل هستند. همچنین گوش دادن به موسیقی‌های آرامش‌بخش می تواند بر افزایش هوش جنین تاثیر مثبتی داشته باشد.

بوییدن لیمو علاوه بر افزایش هوش جنین، بر رفع ویار بارداری هم تاثیرگذار است. هِل را هم می‌توان در افزایش هوش جنین مهم دانست.

قرار داشتن مادر در حالت آرامش و به دور از تنش و اضطراف، در افزایش هوش جنین قابل اهمیت است. همچنین بخش زیادی از هوش پس از تولد جنین شکل می‌گیرد. بر این اساس باید تقویت هوش پس از تولد هم مدنظر مادر قرار داشته باشد.

ماساژ آرام نوزاد در ساعات اولیه تولد بر هوش موثر است و علاوه بر آن نوع ورزش کردن مادر را بسیار با اهمیت است. در دوران بارداری مادران باید ورزش معتدل داشته باشند؛ به ویژه افرادی که دچار فشارخون، دیابت یا افزایش وزن هستند؛ چرا که ورزش علاوه بر قوت عضلات، به زایمان طبیعی کمک کرده و روی افزایش هوش جنین تاثیر می‌گذارد.

اعتیاد مادر، یکی از علل سقط جنین

متخصصان، موادمخدر را تهدیدی جدی برای جنین عنوان کرده اند. مصرف موادمخدر همچون سیگار باعث می‌شود جنین اکسیژن کمتری دریافت کند. مصرف موادمخدر اثرات منفی بر روی جنین می‌گذارد، علاوه بر وزن کم نوزاد، بروز انواع تشنج‌ها و آسیب‌های مغزی از دیگر معایب مصرف موادمخدر است.

به لحاظ نوع ماده‌مخدر مصرفی مادر، عوارض متفاوت است، حتی ممکن است مصرف مواد به سقط جنین یا مرده‌زایی منجر شود.

منبع

سلامت نیوز

مطالب مرتبط با این موضوعلینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

افزایش شیر مادر با این خوراکی، زیاد شدن شیر مادر آکازیاد شدن شیر مادرافزایش شیر مادر در طب سنتیافزایش شیر مادر بعد از زایمانافزایش شیر کدام حالت در رابطه جنسی موجب افزایش بارداری می شود؟آخرین خبرها استخدام فوری در یهترین شرکتها با عالی ترین حقوق و مزایا زیباترین عکسهای یک نسخه گیاهی برای پسردار شدنیک استاد دانشکده طب سنتی، تاثیرات کاسنی برای خوش سیمایی و افزایش فرزند را تشریح کردچه‌قدر اضافه وزن در بارداری طبیعی است؟درمان ناباروری با آی وی اف علیپور متخصص زنان و مامایی با بیان اینکه افراد نابارور نیز بارداری،زایمان طبیعی،علایم بارداری،مقاربت،لباس …درمان ناباروری با آی وی اف علیپور متخصص زنان و مامایی با بیان اینکه افراد نابارور نیز پس از زایمان و تغذیه آکاافزایش وام ۱۰ میلیونی مسکن به معنای افزایش قیمت ساخت نیستمتقاضیان از فرصت استفاده و مامایی پزشکان ایران برخی از بیماری ها و مصرف برخی از داروها، می تواند بارداری را خطرساز کند، مهم ترین و پورتال طب سنتی ، اسلامی و ایرانیپورتال طب سنتی ، اسلامی و ایرانی شاید شما هم اسم قهوه سبز را این روزها زیاد شنیده علائم بارداری و نشانه های حاملگی پرتال پارسه گردعلائمبارداریسوالی از سارا با عرض سلام من سالمه، ماه قبل دو هفته قبل از پریودم برای بارداری افزایش شیر مادر با این خوراکی، زیاد شدن شیر مادر آکا زیاد شدن شیر مادرافزایش شیر مادر در طب سنتیافزایش شیر مادر بعد از زایمانافزایش شیر مادران کدام حالت در رابطه جنسی موجب افزایش بارداری می شود؟ آخرین خبرها استخدام فوری در یهترین شرکتها با عالی ترین حقوق و مزایا زیباترین عکسهای عروسی یک نسخه گیاهی برای پسردار شدن یک استاد دانشکده طب سنتی، تاثیرات کاسنی برای خوش سیمایی و افزایش فرزند را تشریح کرد چه‌قدر اضافه وزن در بارداری طبیعی است؟ درمان ناباروری با آی وی اف علیپور متخصص زنان و مامایی با بیان اینکه افراد نابارور نیز می بارداری،زایمان طبیعی،علایم بارداری،مقاربت،لباس باردرای،تست مقاربتلباس باردرای تست باردارینشانه های بارداریراههای سقط جنین زایمان طبیعیبارداری پس از زایمان و تغذیه آکا افزایش وام ۱۰ میلیونی مسکن به معنای افزایش قیمت ساخت نیستمتقاضیان از فرصت استفاده و آورده مامایی پزشکان ایران بارداری چند قلویی برخی علامت‌های متفاوتی با بارداری تک قلویی دارد همچنین خطراتی جنین‌های پورتال طب سنتی ، اسلامی و ایرانی پورتال طب سنتی ، اسلامی و ایرانی شاید شما هم اسم قهوه سبز را این روزها زیاد شنیده باشید علائم بارداری و نشانه های حاملگی پرتال پارسه گرد علائم سوالی از آرایه سلام خسته نباشید، من حدود چند ماهیه که با سایت شما آشنا شدم تو این چند ماه

برچسب ها

اندکی تفکر …

کسی که تفکرش با تو متفاوت است ، دشمنت نیست !
انسان دیگری است با دیدگاهى دیگر، فقط همین ...
اگر فقط همین یک اصل را بپذيريم ; روابط مان بهتر خواهد شد و زندگى سرشار از آرامش

پر بازدیدترین مطالب