پر بازدید ترین مطالب

افتتاح سامانه‌‌ اينترنتي براي اهداي خون


افتتاح سامانه‌‌ اينترنتي براي اهداي خون

خبرگزاري آريا – سامانه نوبت‌دهي اينترنتي براي اهداي خون افتتاح شد و به مرحله بهره برداري رسيد. اين طرح که به منظور جلوگيري از ازدحام در پايگاه‌هاي انتقال خون ايجاد شده است، در نظر دارد تا شرايط زماني اهداي خون را ساده کند.
بر اساس گفته سازمان انتقال خون ايران، گاهي افراد در زمان‌هايي همچون تاسوعا و عاشورا و همچنين شب‌هاي قدر به پايگاه‌هاي انتقال خون مراجعه مي‌کنند اما به دليل افزايش حجم مراجعات، امکان دريافت خون از آنها وجود ندارد.
«محمد علي ترابي گودرزي» مدير روابط عمومي سازمان انتقال خون ايران درباره اين سامانه به ديجياتو مي گويد:
«اين طرح کارآمد در سال 94 کليد خورد و مراحل آزمايشي خود را در تهران سپري کرد اما امروز با رفع مشکلات ساختاري و فني، توانستيم اين سامانه را در سراسر کشور به مرحله بهره برداري برسانيم. بدين منظور در تمام پايگاه‌ها باجه‌هاي مخصوصي تعبيه شده‌اند که پاسخگوي متقاضيان اينترنتي باشند.»

وي گسترش سامانه نوبت دهي براي اهداي پلاسما و پلاکت را از برنامه هاي بعدي اين سازمان عنوان نمود و گفت:
«فعلاً متقاضيان مي‌توانند در صورت تمايل تنها پلاکت و پلاسماي خون خود را اهدا نمايند که مواردي بسيار مورد نياز و پر کاربرد در درمان هستند. اهداي پلاسما 36 بار و پلاکت حدود 24 بار در سال امکانپذير است. همچنين بايد توجه داشت که تمام فرآيند‌هاي اهداي اين موارد بر اساس مراجع علمي بوده و همواره در حال پايش است.»

علاقه مندان به اهدا خون مي توانند با مراجعه به سايت سازمان انتقال خون کشور براي اهدا خون ثبت نام کنند؛ در اين سامانه امکان انتخاب مرکز ، روز و ساعت مورد نظر براي اهدا خون وجود دارد.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب