پر بازدید ترین مطالب

ارزش بیت کوین از مرز ۱۰ هزار دلار عبور کرد


بیت کوین رکورد دیگری شکست؛ پس از پیش‌بینی‌های انجام شده ارزش پول رمزنگاری شده از مرز ۱۰ هزار دلار عبور کرد.

پس از آنکه ارزش بیت‌کوین در صرافی‌های بیت‌کوین واقع در کشور‌های آسیایی از مرز ۱۰ هزار دلار عبور کرد، ساعاتی پیش ارزش پول رمزنگاری شده در کشور آمریکا و در صرافی‌هایی نظیر Coinbase و Gemini نیز از مرز ۱۰ هزار دلار عبور کرد. رسیدن به مرز ۱۰ هزار دلاری در شرایطی اتفاق افتاده است که ابتدای هفته‌ی جاری شاهد رسیدن به قیمت ۹ هزار دلاری بودیم. ارزش ۱۰ هزار دلاری بیت‌کوین برای اولین بار در بازار مالی مدرن اتفاق افتاده است. ارزش بیت‌کوین به تنهایی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته شاهد رشدی ۱٫۲۵۸ درصدی بوده است. مجموع ارزش بازار پول‌های رمزنگاری شده نیز در سال جاری میلادی با افزایش ۲٫۱۷۴ درصدی به بیش از ۳۱۶ میلیارد دلار رسید که بیت‌کوین به تنهایی بیش از ۵۴ درصد از این عدد را به خود اختصاص داده است.

بسیاری از کارشناسان اقتصادی شتاب رشد قیمت بیت‌کوین را با افزایش قیمت گل لاله طی سال‌های میانی قرن هفدهم مقایسه می‌کنند که به جنون گل لاله شهرت یافته است. نظرات در قبال بیت‌کوین متفاوت است. بسیاری طلا و سایر ارزهای مورد استفاده را فانی خوانده و بیت‌کوین را راه‌حل جدید برای گریز از سقوط دلار و تمام ارزهای مبتنی بر آن می‌خوانند؛ اما در مقابل افرادی نیز وجود دارند که بیت‌کوین را یک حباب اقتصادی بزرگ می‌دانند که احتمال سقوط ارزش آن در هر لحظه وجود دارد.

بیت‌کوین این روزها به یکی از موضوعات داغی تبدیل شده است که حتی راه خود را علاوه‌بر اینترنت به برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی در کشورمان نیز باز کرده؛ به‌طوری که در کشورمان شاهد برگزاری کارگاه‌هایی برای بیت‌کوین نیز هستیم! به هر حال افزایش قیمت بیت‌کوین را باید عاملی خواند که باعث شده است تا توجه بیشتری معطوف پول‌های رمزنگاری شود.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب