ارتباط مصرف قرص های سوزش معده در بارداری با آسم کودکان


به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مهر ، یک بررسی دیگر نیز بیان می کند مادرانی که در دوران بارداری برای درمان رفلکس اسید معده، داروهای سوزش معده مصرف می کردند، به احتمال زیاد باید برای درمان آسم فرزندشان در دوران کودکی اقدام کنند.

با این حال، متخصصان می گویند این ارتباط بالقوه قطعی نیست. آنها می گویند که این ارتباط می تواند توسط یک عامل مرتبط جداگانه ایجاد شود و تحقیقات بیشتری مورد نیاز است برای این که تعیین شود آیا دارو بر سلامت کودکان تاثیر دارد یا نه.

به مادران باردار توصیه می شود که دستورالعمل های فعلی را دنبال کنند: استفاده از داروها در صورت ضرورت و مشورت با یک دکتر یا پرستار اگر علائم پایدار بود.

سوزش معده به وسیله اسید معده ایجاد می شود که از معده عبور کرده و به مری (لوله ای که معده را به گلو متصل می کند) باز می گردد. این وضعیت در دوران بارداری، به دلیل تغییرات هورمونی و فشار رحم در حال رشد بر معده، بسیار رایج است.

داروهایی به نام گیرندهH۲ آنتاگونیست و مهارکننده های پمپ پروتون، می توانند به جلوگیری از این رفلکس اسید کمک نمایند. آنها برای استفاده در دوران بارداری بی خطر در نظر گرفته می شوند چرا که بر رشد و نمو جنین تاثیر نمی گذارند.

پیش از این دانشمندان بیان کرده بودند که استفاده از این داروها ممکن است خطر ابتلا به آلرژی را در کودک متولد شده از طریق تأثیر بر سیستم ایمنی، افزایش دهد. اما این مطالعات یک ارتباط قطعی را نشان نداده است.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

رفلاکس معده و سوزش سر دل مردمانبیماری رفلاکس معده سوزش سر دل و سوزش معده به آسیب مخاطی ناشی از رفلاکس برگشت غیر همه چیز درباره عوارض و خواص قرص آسپرین و آسپرین …پزشکی و سلامتهمه چیز درباره عوارض و خواص قرص آسپرین و آسپرین بچه آسپرینآسپرین بچهآسپرین آسپرین خواص کاسنی، فواید کاسنی، خواص عرق کاسنیعسل متخصصی کار آمد برای درد های معده بهره مندی از پوستی صاف و شفاف با پاکسازی کبد و بارداری،زایمان طبیعی،علایم بارداری،مقاربت،لباس …مقاربتلباس باردرای تست باردارینشانه های بارداریراههای سقط جنین زایمان طبیعی با تهوع بارداری چه ‌کار کنیم؟زنان در بارداری معمولا ویار را به شکل تجربه می کنند اکثریت زنان باردار، از تهوع دارونما اخبار پزشکی سلامت مصرف کپسول امگا …من هم مشکل شما رو دارشتم به مدت ۵ سال ، با مصرف قرص نکسیوم اِس امپرازول آمریکایی داروکده بانک تخصصی محصولات داروخانهداروکده بانک تخصصی محصولات داروخانه مرکزی جمالزاده به گزارش خبرنگار کلینیک گروه کلینیک پوست و مو ، لیزر ، زیبایی و لاغری ایرانیان …خواص قهوه قهوه همه روزه در سراسر دنیا توسط افراد مختلف مصرف می ‌شود، اما گاهی اوقات آن‌چه باید درباره‌ی مت‌فورمین بدانیم دکتر محمدرضا …با سلام مشکل من بر میگرده به تنظیم نبودن عادت ماهیانه من از زمانی که پریود شدم همیشه یهترین زمان مصرف ویتامینها پایگاه تخصصی …آخرین ارسالی های انجمن ادکوان از بین بردن چربی شکم ارسال شده در رژیم رفلاکس معده و سوزش سر دل مردمان بیماری رفلاکس معده سوزش سر دل و سوزش معده به آسیب مخاطی ناشی از رفلاکس برگشت غیر عادی همه چیز درباره عوارض و خواص قرص آسپرین و آسپرین بچه اس ام پزشکی و سلامت همه چیز درباره عوارض و خواص قرص آسپرین و آسپرین بچه آسپرینآسپرین بچهآسپرین آسپرین چیست علایم زایمان زودرس خانمهای باردار حتما یکبار بخونید لازمه عوامل خونریزی‌های بارداری کدامند؟ تأثیر بلای آلودگی بر خانم‌های باردار و روش برای کاهش آن خواص کاسنی، فواید کاسنی، خواص عرق کاسنی عسل متخصصی کار آمد برای درد های معده بهره مندی از پوستی صاف و شفاف با پاکسازی کبد و روده بارداری،زایمان طبیعی،علایم بارداری،مقاربت،لباس باردرای،تست مقاربتلباس باردرای تست باردارینشانه های بارداریراههای سقط جنین زایمان طبیعیبارداری با تهوع بارداری چه ‌کار کنیم؟ زنان در بارداری معمولا ویار را به شکل تجربه می کنند اکثریت زنان باردار، از تهوع صبحگاهی دارونما اخبار پزشکی سلامت مصرف کپسول امگا می تواند من هم مشکل شما رو دارشتم به مدت ۵ سال ، با مصرف قرص نکسیوم اِس امپرازول آمریکایی و قرص کلینیک پوست و مو ، لیزر ، زیبایی و لاغری ایرانیان خواص قهوه خواص قهوه قهوه همه روزه در سراسر دنیا توسط افراد مختلف مصرف می ‌شود، اما گاهی اوقات این خانومایی که قبلا سقط داشتین و الان می خواین با روحیه عوامل خونریزی‌های بارداری کدامند؟ تأثیر بلای آلودگی بر خانم‌های باردار و روش برای کاهش آن

برچسب ها

اندکی تفکر …

اگر قرار باشد "خوبیِ" ما وابسته
به "رفتار" دیگران باشد
این دیگر "خوبی" نیست . . .
بلکه "معامله" است!

پر بازدیدترین مطالب