احتمال بیشتر مرگ افراد سیگاری با حجم عضلانی کم در قفسه سینهمفیدستان:

یک پژوهش تازه نشان می‌دهد

احتمال بیشتر مرگ افراد سیگاری با حجم عضلانی کم در قفسه سینه

تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۷

سیگار کشیدن باعث بروز طیف گسترده ای از بیماری‌ها شده و تحقیقات جدید نشان می‌دهد که از دست دادن توده عضلانی قفسه سینه، افراد سیگاری را در معرض خطر بالاتر مرگ و میر قرار می‌دهد.

به گزارش ستاره ها به نقل از ایسنا ؛ مراکز کنترل و پیشگیری بیماری(CDC) گزارش می‌دهند که مصرف سیگار عامل شماره یک بیماری و مرگ در ایالات متحده است.
به نقل از مدیکال نیوز تودی، مصرف سیگار سالانه مسئول بیش از ۴۸۰ هزار  مرگ و میر است. با وجود این، حدود ۳۶.۵ میلیون نفر در ایالات متحده همچنان به سیگار کشیدن ادامه داده و ۱۶ میلیون نفر دیگر با یک بیماری ناشی از سیگار زندگی می‌کنند.
این پژوهش جدید به بررسی این فرضیه می‌پردازد که توده عضلانی کمتر با مرگ و میر بالاتر در افراد سیگاری که بیماری مزمن انسدادی ریوی (COPD) دچار نیستند در ارتباط است.
COPD وضعیتی است که در آن بیماران در بیرون دادن هوای داخل ریه‌ها دچار مشکل می‌شوند که این انسداد جریان هوا می‌تواند به تنگی نفس یا خستگی منجر شود و کار ریه‌ها را برای نفس کشیدن سخت‌تر کند.
این محققان توموگرافی کامپیوتری (سی تی اسکن) ۷۰۰۰ فرد سیگاری که به طور متوسط ۶۰ سال ​​سن داشتند را مورد بررسی قرار دادند که بیش از نیمی (۵۵ درصد) از این شرکت کنندگان به COPD مبتلا بودند.
محققان همچنین از اسکن‌ها برای اندازه گیری سینه یا ناحیه عضله پکتورالیس (PMA) یا عضله سینه‌ای کوچک و همچنین ستون فقرات و یا مناطق عضلات پاراورتبرال (PVMA) استفاده کردند.
در این پژوهش مشخص شد، صرف نظر از اینکه افراد سیگاری مبتلا به COPD باشند یا نه، احتمال مرگ زودرس در افراد سیگاری که عضلات قفسه سینه کمتری دارند بیشتر است.
شرکت کنندگان این آزمایش بالینی برای یک دوره حدودا پنج ساله تحت نظارت و پیگیری قرار گرفتند که در طول این دوره پیگیری، ۶۵۳ نفر فوت شدند.
در نهایت محققان دریافتند شرکت کنندگانی که دارای حجم کم عضلات قفسه سینه هستند بیشتر در معرض مرگ و میر زودرس قرار دارند.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان

برچسب ها

اندکی تفکر …

زمان مانند یک رودخانه است
هرگز نمی توانیم به یک آب دو بار دست بزنیم...
زیرا آن جریان آبی که از مقابل ما گذشت ، دیگر باز نمی گردد.
از هر لحظه ی زندگیمان لذت ببریم.