اثرات عشق بر ذهن و جسم


با ۶ تاثیر عجیب «عشق» روی ذهن و جسم خود آشنا شوید؛

6 strange things love does to your brain and body

اگر عشق را تجربه کرده باشید به خوبی شرایط و اثرات آنرا در بدن و ذهن خود دیده اید پس این مقاله برای شما چیز جدیدی ندارد اما اگر عاشق نشده اید و یا نمی دانید که عشق دقیقاً چیست بهتر است با بعضی از اثرات عشق بر جسم و ذهن آشنا شوید.

به گزارش آلامتو و به نقل از روزیاتو؛ عشق شاید یک ماده مخدر یا داروی آرامش بخش نباشد اما تاثیراتش دقیقا همانند آنهاست؛ وقتی کسی عاشق می شود مغزش به گونه ای تغییر می یابد که حس می کند همه دنیا زیباست، همه آدم ها خوب هستند و هیچ دردی برایش باقی نمی ماند.

انسان های عاشق حالتی از سرخوشی دارند و شور و هیجان آنها بسیار بالاست. البته باید بدانید که عشق فقط روی مغز تاثیر نمی گذارد، بلکه همه بدن را تحت سلطه خود دارد و به همین خاطر است که با دیدن معشوق، تغییراتی در حالت های روحی و جسمی افراد ایجاد می شود. از جمله ی این تغییرات می توان به موارد زیر اشاره کرد.

خوشحال می شوید

در روزهایی ابتدائی رابطه عاشقانه، فرد حالتی از سرخوشی و خوشحالی زیاد دارد که دلیلش کاملا معلوم است. محققان ثابت کرده اند که داشتن احساسات قویِ عاطفی موجب افزایش میزان فرارسان های عصبی دوپامین در مغز می شوند که به ما می گوید پاداش و رویدادهای خوب در پیش است. خوب است بدانید که همین تغییرات شیمیایی، به موجب دیگر منابع شادی بخش به غیر از عشق هم در بدن صورت می پذیرند. به همین لحاظ می توان گفت که این تغییر هورمونی، مبین «حالِ خوبِ» افراد در ابتدای دوران عاشقی است.

مقاله مرتبط: تاثیر عشق قدیمی روی ازدواج شما

دردهایتان از بین می روند

حتی دیدن عکس معشوق هم می تواند موجب از بین رفتن درد بشود. به دنبال تحقیقاتی که اخیرا صورت پذیرفته، مشخص گشته که وقتی افراد از دردی رنج می برند، با نشان دادن عکس فرد موردعلاقه شان به آنها، تا حد زیادی از میزان دردشان کاسته می شود. این کاهش درد به قدری محسوس است که اگر به فرد روش درمانی دیگری پیشنهاد می شد، هرگز به این اندازه کارساز واقع نخواهد شد.

نگاهتان در چشمان فرد مورد علاقه قفل می شود

در تحقیقی از زنان و مردان خواسته شد تا به مدت دو دقیقه کارهای زیر را انجام دهند:

  1. خیره شدن به چشمان پارتنر خود
  2. خیره شدن به دستان پارتنر خود
  3. شمارش تعداد دفعات پلک زدن طرف مقابل

تقریبا همه شرکت کننده ها اعلام کردند که هنگامی که به چشمان طرف مقابل خود خیره شده بودند، نوعی حس خاص و تاثیرپذیری از طرف مقابل دریافت کرده اند.

گونه هایتان گُل می اندازند

هنگامی که انسان با موارد مورد علاقه خود مواجه می شود، میزان ترشح آدرنالین خون افزایش می یابد. این تغییر هورمونی موجب فراخ شدن رگ های خونی، افزایش جریان خون و اکسیژن موجود در آن شده و در نهایت به سرخ شدن گونه ها منجر می شود.

قلبتان بهتر و منظم تر کار می کند

در نتیجه یک تحقیق گسترده و جامع مشخص شده، فارغ از سن افراد، متاهل ها در مقایسه با مجردها کمتر دچار حمله قلبی می شوند. البته دلیل این امر فقط عشق نیست، بلکه مشخص شده افراد متاهل کمتر از مجردها سیگار کشیده و به سمت تفریحات و عادات ناسالم کشش کمتری از خود نشان می دهند.

تمام بدن تان مور مور می شود

شور و هیجان عشق باعث می شود تا هورمون های آدرنالین و نوراپی نفرین افزایش یابند که موجب ایجاد تپش قلب، عرق کردن کف دست و سرگیجه می شوند. در جدیدترین تحقیقات علمی از ۷۰۰ نفر خواسته شد تا هنگام شنیدن حرف یا دیدن عکس مربوط به عشق، هر کدام از قسمت های بدن آنها که بیشترین تغییر را داشت آن را رنگ کنند. در نتیجه این آزمایش معلوم شد که تقریبا تمامی اعضای بدن افراد به ویژه، قفسه سینه، معده و سر در مواجهه با عشق، کارکردشان تغییر می کند.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

اثرات مثبت ورزش بر ذهن و روحاثرات ورزش،اثرات ورزش بر سلامتی،اثرات ورزش بر ذهن و روحاثرات ورزش بر روح وروان دکتر مرضیه مختاری پور اثرات معجزه آسای وضو و نماز بر بدن و دکتر مرضیه مختاری پور اثرات معجزه آسای وضو و نماز بر بدن و درمان بیماری هامروری بر استرس و اضطراب و راه های پیشگیری و …استرس یا اضطراب؟ استرس و اضطراب کلماتی هستند که در زندگی روزمره، برای توصیف حالات و رابطه جنسي و عشق پزشکان ایرانمشکل شماره ۱ همان تکرار قدیمی و همیشگی راهکار کمی تغییر ایجاد کنید وقتی در یک رابطه هیپنوتیزم تله پاتی تله کینزی سایکوکینزی …شهادت کلیه هموطنان عزیز را در رمی جمرات و و در روز قربان را به کلیه مسلمانان جهان طالع بینی ، فال و تاثیر سنگهاسنگ درمانی که از دیرباز در زمره درمانهای طبیعی بوده، امروزه تحت نام به عنوان تاثیرات برنامه های تلویزیون در سلامت جسم و روح ا …چکیده ما در حال حاضر در قرن بیست و یکم قرار گرفته ایم و دنبا مدام در حال تغییر و تحول استخلاصه و تحليلي بر كتاب كوري ساراماگو تأكيد بر اين حقيقت دارد كه اعمال انساني در موقعيت معنا مي‌شود و ملاك تمدن اسلامی؛ دلایل زوال و انحطاط آن ديگرانتمدن اسلامی؛ دلایل زوال و انحطاط آن چکیده ظهور و انحطاط تمدّن اسلامی از حوادث بزرگ نقاشی ساختمان نقاشی ساختمان قلی پور بلکا …در سبک های کلاسیک بهتر است که این کوسنها از همان جنس و بافت روتختی باشند به هماهنگی اثرات مثبت ورزش بر ذهن و روح اثرات ورزش،اثرات ورزش بر سلامتی،اثرات ورزش بر ذهن و روحاثرات ورزش بر روح وروان،اثرات ورزش دکتر مرضیه مختاری پور اثرات معجزه آسای وضو و نماز بر بدن و دکتر مرضیه مختاری پور اثرات معجزه آسای وضو و نماز بر بدن و درمان بیماری ها مروری بر استرس و اضطراب و راه های پیشگیری و درمان آن استرس یا اضطراب؟ استرس و اضطراب کلماتی هستند که در زندگی روزمره، برای توصیف حالات و احساسات رابطه جنسي و عشق پزشکان ایران همانطور که جوامع در حال تغییر و تحول هستند، میزان شیوع و بروز بیماری ها نیز تغییرات شگرفی تاثیرات برنامه های تلویزیون در سلامت جسم و روح ا نسان چکیده ما در حال حاضر در قرن بیست و یکم قرار گرفته ایم و دنبا مدام در حال تغییر و تحول است روش های تحریک جنسی و عشق بازی با همسر آقايان بخوانند روش های تحریک جنسی و عشق بازی با همسر آقايان بخوانند مباحث طبقه بندي شده جنسي را در اين استفاده از قدرت ذهن بخش سوم پنجهزار و شش سد و نود و دومین جشنِ نوروز، بر تمامی همزبانانِ خوبم در سراسر گیتی و به ویژه بر خلاصه و تحليلي بر كتاب كوري ساراماگو تأكيد بر اين حقيقت دارد كه اعمال انساني در « موقعيت» معنا مي‌شود و ملاك مطلقي براي روش های تحریک جنسی و عشق بازی با همسر روابط زناشويي و آموزش روش های تحریک جنسی و عشق بازی با همسر روابط زناشويي و آموزش همبستري مباحث طبقه بندي شده طالع بینی ، فال و تاثیر سنگها سنگ درمانی که از دیرباز در زمره درمانهای طبیعی بوده، امروزه تحت نام به عنوان یکی از اموزش تسلط بر ذهن ديگران تسلط بر ذهن تاثیر موسیقی بر ذهن

برچسب ها

اندکی تفکر …

خدا وقتی نخواهد، عمر دنیا سر نخواهد شد
گلوی خشک صحرایی به باران تر نخواهد شد
خدا وقتی بخواهد، غیر ممکن می شود ممکن
ولی وقتی نخواهد، واقعاً دیگر نخواهد شد

پر بازدیدترین مطالب