اتوبوس‌های دو طبقه گردشگری به تهران می آیندمفیدستان:

 

اتوبوس‌های دو طبقه گردشگری به تهران می آیند

تاریخ انتشار : جمعه ۲۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۷

کد مطلب: ۶۹۴۲۹

 

نخستین اتوبوس دو طبقه گردشگری که چند ماهی در گمرک معطل بود تا موافقت ورود به ایران را دریافت کند، سرانجام به تهران رسید تا پس از صدور مجوزهای مربوطه و گرفتن پلاک، اجرای تورهای «HOP-ON HOP-OFF» را آغاز کند.

نخستین اتوبوس دو طبقه گردشگری که چند ماهی در گمرک معطل بود تا موافقت ورود به ایران را دریافت کند، سرانجام به تهران رسید تا پس از صدور مجوزهای مربوطه و گرفتن پلاک، اجرای تورهای «HOP-ON HOP-OFF» را آغاز کند.

امین غلامعلی، یکی از مجریان خصوصی این تورها گفت: علاوه‌بر این اتوبوس دو طبقه رو باز که از چین وارد شده، سفارش چهار دستگاه دیگر داده شده است که به محض انجام امور اداری مربوطه، آن اتوبوس‌ها نیز وارد می شوند.

به گفته او، در صورت انجام استعلام‌ها، صدور مجوزها و پلاک، حرکت این اتوبوس در مسیری که مشخص شده از اول مارس، دهه دوم اسفندماه ۹۵ آغاز می‌شود.

رجبعلی خسروآبادی – مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران – درباره اجرای Sightseeing با این اتوبوس‌های دو طبقه بدون سقف در تهران، به ایسنا، گفت: این اتوبوس منتظر شماره‌گذاری و استعلام‌ها بوده که لازم است مراحل مربوطه را پشت سر بگذارد تا اجازه حرکت در خیابان‌های شهر را پیدا کند. در هر حال قرار است طرح جدیدی اجرا شود که در چنین شرایطی حتما مشکلاتی پیش می‌آید.

او با بیان این که برای حرکت این اتوبوس دو رینگ گردشگری تعریف شده، درباره جانمایی ایستگاه‌های این اتوبوس و همچنین هماهنگی با سایر نهادها، توضیح داد: این طرح نه تنها در کمیسیون امنیت گردشگران استان تهران مطرح شده، بلکه به همه دستگاه‌های مربوطه از جمله اداره راهنمایی و رانندگی، شهرداری، نیروی انتظامی و حتی راه و شهرسازی و محیط‌زیست فرستاده شده تا نظرات‌شان را بدهند که مثلا با ایستگاه‌های محل توقف این اتوبوس موافق‌اند و یا پیشنهاد دیگری دارند و اگر مخالف‌اند علت آن را پیش از اجرای طرح اعلام کنند که البته ما هنوز مخالفتی روی این طرح دریافت نکرده‌ایم.

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان تهران بیان کرد: امیدواریم تا دهه دوم اسفندماه، هماهنگی ها برای اجرای تور HOP-ON HOP-OFF انجام شود. ما فکر می‌کنیم چون تا به حال مخالفت جدی با این طرح نشده، پس می‌توان این کار را شروع کنیم.

حرکت این اتوبوس‌ها در دو مسیر تهران قدیم و بزرگ از ساعت ۱۰ صبح تا ۶ عصر خواهد بود. نخستین ایستگاه در مسیر «بافت تاریخی تهران»، میدان امام‌خمینی (ره) است که حرکت اتوبوس در این مسیر از میدان حسن‌آباد، چهارراه سپه، چهارراه ولیعصر(عج)، چهارراه کالج، چهارراه قوام (سی‌تیر)، چهارراه استانبول، بهارستان تا سرپولک، چهارراه مولوی، میدان اعدام و چهارراه گلوبندک خواهد بود.

مسیر دوم با عنوان «تور تهران بزرگ» نیز از میدان تجریش آغاز می‌شود و تا میدان دربند (قدس)، پارک‌وی، اراضی عباس آباد، هفت تیر، سفارت قدیم آمریکا، میدان فردوسی، تئاتر شهر، میدان و برج آزادی، برج میلاد، نمایشگاه بین‌المللی تهران و باغ فردوس ادامه دارد.

بلیت‌های این اتوبوس با اعتبار زمانیِ از ۲۴ تا ۷۲ ساعت، از ۱۴۰ هزار تومان (۴۰ دلار) تا ۲۱۰ هزار تومان (۶۰ دلار) قیمت گذاشته شده که طبق اظهارات مجری خصوصی این تور، امکان کاهش آن برای گردشگر ایرانی وجود دارد. اتوبوس مجهز به راهنمای زنده و شنیداری است که به دو زبان فارسی و انگلیسی درباره جاذبه‌هایی که در این مسیرها وجود دارد اطلاعات ارائه می‌کند.

 لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

روزنامه دنیای اقتصادکنایه محسن بنگر به قلعه‌نویی استان تهران سیاهپوش شد عامل توریسم شهری و الزامات آن مقالات گردشگری مقالات …در جهان كنوني، گردشگري به يكي از مهم ترين فعاليت هاي اقتصادي در سراسر جهان تبديل شده و مروری بر پروژه های عمرانی شهرداری مشهد در سال ۹۵ – …– طرح و ساخت خیابان دو طبقه شهید شوشتری در قطاع یک نخستین خیابان دو سطحی شرق کشور معرفی جاذبه های گردشگری دبی لست سکندشرایط آب و هوایی دبی در ماههای مختلف سال بیشترین کمترین دبی شرایط آب و هوایی در ماه اولدوز توریسم، تور باکو ، تور سرعین ، ستاره صنعت گردشگریتمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ و متعلق به وب سایت اولدوز توریسم می باشدسفر تصویری به ترکیه با توضبح ترکیهساعت ۲ ترمینال غرب تهران اتوبوس اسکانیای نارنجی رنگ موسسه مسافربری آذر تور حرکت به سمیرم سرزمین هزار چشمه گردشگریبه گزارش ایرنا، تجلیل از دو مادر شهید سمیرمی که هرکدام دو فرزند شهید را تقدیم اسلام افزایش سرعت قطار مسیر شیراز به اصفهانساعت …هادی عزیز، نظرتون راجع به قطارهای سریع السیر واقعی رو قبول دارم و اینکه لیاقت شیراز و اخبار،اخبار گوناگون،اخبار جالب،اخبار جدید،دانستنی …بیش از پانصد نفر در یک عکس خانوادگی در کنار هم قرار گرفتند به گزارش عصر ایران به نقل هتل آکوا فانتاسی کوش آداسی پنج ستاره هتل های …ما اوایل شهریور به این هتل رفتیم اول بگم که شهر کوش آداسی از نظر طبیعت بسیار زیباتر روزنامه دنیای اقتصاد دنیای اقتصاد یکی از ایرادات شورای نگهبان به متن لایحه برنامه ششم توسعه تناقض میان رقم ضریب مروری بر پروژه های عمرانی شهرداری مشهد در سال ۹۵ – شیراز ۱۴۰۰ – طرح و ساخت خیابان دو طبقه شهید شوشتری در قطاع یک نخستین خیابان دو سطحی شرق کشور در معرفی جاذبه های گردشگری دبی لست سکند لست سکند تور لحظه آخری رزرواسیون هتل، رزرو بلیط هواپیما،تور نوروز ، تور تایلند تور دبی اولدوز توریسم، تور باکو ، تور سرعین ، ستاره صنعت گردشگری تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ و متعلق به وب سایت اولدوز توریسم می باشد توریسم شهری و الزامات آن مقالات گردشگری مقالات شرکت در جهان كنوني، گردشگري به يكي از مهم ترين فعاليت هاي اقتصادي در سراسر جهان تبديل شده و بر سفر تصویری به ترکیه با توضبح ترکیه ساعت ۲ ترمینال غرب تهران اتوبوس اسکانیای نارنجی رنگ موسسه مسافربری آذر تور حرکت به سمت مرز سمیرم سرزمین هزار چشمه ××× گردشگری به گزارش ایرنا، تجلیل از دو مادر شهید سمیرمی که هرکدام دو فرزند شهید را تقدیم اسلام کرده و افزایش سرعت قطار مسیر شیراز به اصفهانساعت جدید حرکت قطارها هادی عزیز، نظرتون راجع به قطارهای سریع السیر واقعی رو قبول دارم و اینکه لیاقت شیراز و ایران اخبار،اخبار گوناگون،اخبار جالب،اخبار جدید،دانستنی های جالب بیش از پانصد نفر در یک عکس خانوادگی در کنار هم قرار گرفتند به گزارش عصر ایران به نقل از بی بی هتل آکوا فانتاسی کوش آداسی پنج ستاره هتل های ترکیه هتل ما اوایل شهریور به این هتل رفتیم اول بگم که شهر کوش آداسی از نظر طبیعت بسیار زیباتر از

برچسب ها

اندکی تفکر …

پیرمرد گفت:
زندگی مثل آب توی ليوانه ترک خورده می مونه
بخوری تموم ميشه نخوری حروم ميشه
از زندگيت لذت ببر
چون درهرصورت تموم ميشه!

پر بازدیدترین مطالب