پر بازدید ترین مطالب

آلفارومئو استلويو رکورد سريع ترين شاسي بلند جهان را از چنگ پورشه در آورد


آلفارومئو استلويو رکورد سريع ترين شاسي بلند جهان را از چنگ پورشه در آورد

خبرگزاري آريا – رکوردهاي پيست نوربرگ رينگ آلمان مشهور به جهنم سبز يکي پس از ديگري در حال شکسته شدن هستند و جنگ قدرت بين خودروسازان ادامه دارد.
همين چند روز پيش بود که خبر محصول رکورد شکن پورشه يعني 911 GT2 RS منتشر شد که به عنوان سريع ترين خودروي توليد انبوه در اين پيست رکورد ثبت شده بود و حالا آلفا رومئو خبر از شکسته شدن رکورد سريع ترين شاسي بلند توليد انبوه با محصول جديد خود يعني استلويو کوادريفوگليو مي دهد.

اين SUV توانسته يک دور پيست را با ثبت زمان 7 دقيقه 51 ثانيه و 7 صدم ثانيه به ثبت برساند. اين زمان در حدود 8 ثانيه از رکورد قبلي که متعلق به پورشه کاين توربو S بوده سريع تر است.
همچنين آلفا توانسته بود با ثبت زمان 7 دقيقه و 32 ثانيه رکورد سريع ترين سدان را نيز با مدل جوليا کوادريفوگليو به نام خود ثبت کند.

هر دوي خودرو مذکور از پلت فرم يک سان و قواي محرکه يکساني بهره مي برند. موتور 2.9 ليتري V-6 تويين توربو توانايي توليد حداکثر قدرتي معادل 505 اسب بخار را دارا است و حداکثر گشتاور توليدي آن نيز به 443 پوند فوت مي رسد.

به لطف لاستيک ها با چسبندگي بالا و سيستم چهارچرخ متحرک اين SUV صفر تا 100 کيلومتر را در زير 4 ثانيه پر مي کند.
گرچه اين خودرو در اوايل سال آينده ميلادي به فروش خواهد رسيد و در حال حاضر تنها مدل Q4 که مجهز به موتور 2 ليتري 4 سيلندر توربوشارژر است به فروش مي رسد.

در هر صورت به نظر مي رسد که خودروسازان براي اثبات توانايي هاي خود در حال يک رقابت زير پوستي هستند.
مسئله اي که به خودروسازان کمک هاي فراواني در بخش معرفي و تبليغات محصولاتشان مي کند و عملا ثبت رکورد در پيست نوربرگ رينگ به يک حربه بزرگ تبليغاتي جذاب مبدل شده است.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب