آسیب های مغزی ناشی از ضربه به سرمفیدستان:

آسیب های مغزی ناشی از ضربه به سر

آسیب های مغزی ناشی از ضربه به سر 

سر مهم ترین اندام بدن است که اختیار تمام امور بدن را بر عهده دارد و اگر ضربه ای بر آن وارد شود می تواند بدن را با آسیب های جدی مواجه کند. ضربات مغزی ممکن است جدی تر از چیزی باشند که فکر می کنید. از آنجا که ضربات مغزی می توانند باعث آسیب دائمی شوند، نباید بی اهمیت شمرده شوند. در حالی که شما نمی توانید

 

همیشه از آسیب های سر اجتناب کنید اما ضربات مغزی جدی هستند و برای جلوگیری از آسیب به مغز باید به خوبی از آنها مراقبت شود. شرایط مختلف، شما را در معرض خطر ضربه مغزی قرار می دهند بنابراین در نظر گرفتن اقدامات احتیاطی مناسب (مانند پوشیدن کلاه محافظ در هنگام بازی های ورزشی) یک ضرورت است.

 

ضربات مغزی چه هستند؟

ضربات مغزی، آسیب های مغزی ناشی از ضربه به سر می باشند. در حالی که ممکن است از دست دادن موقت عملکرد طبیعی مغز پس از یک ضربه مغزی وجود داشته باشد اما بسیاری از اوقات افرادی که دچار ضربه مغزی می شوند، هوشیاری شان را از دست نمی دهند. ضربات مغزی از خفیف تا شدید متغیر هستند

 

اما تمام ضربات مغزی باید جدی گرفته شوند چون آسیب مغزی، یک نگرانی جدی است. انجمن جراحان مغز و اعصاب آمریکا گزارش می دهد که هر سال بیش از ۳۰۰ هزار ضربه مغزی مرتبط با ورزش در ایالات متحده اتفاق می افتد.

 

علائم

ضربات مغز می توانند باعث عوارض جانبی متعددی شوند. اگر شما هر یک از علائم زیر را پس از ضربه به سرتان تجربه کردید، حتما به پزشک مراجعه کنید:

 

سر درد
مشکلات بینایی
گیجی
سرگیجه
حالت تهوع
استفراغ
اختلال در تعادل
از دست دادن حافظه
اشکال در تمرکز
زنگ زدن گوش
اختلالات طعم یا بو
حساسیت به نور
خستگی
ضعف
اشکال در راه رفتن
کاهش هماهنگی
اختلالات خواب
لکنت زبان
تشنج
از دست دادن هوشیاری

 

آسیبی که می تواند رخ دهد

MedlinePlus خاطر نشان می کند بسیاری از افرادی که دچار ضربه مغزی می شوند، با استراحت مناسب به طور کامل بهبود می یابند. با این حال ندادن فرصتی برای بهبودی به خودتان بعد از آسیب های سر یا دچار شدن به ضربات مغزی مکرر شما را در معرض خطر آسیب دائمی مغز قرار می دهد. سرگیجه، سردرد و اشکال در تمرکز ممکن است

 

تا چندین ماه پس از یک ضربه مغزی طول بکشد. مایوکلینیک گزارش می دهد افرادی که ضربات مغزی را تجربه کرده اند، خطر ابتلایشان به صرع (یک اختلال تشنج) را دو برابر می کنند و آنهایی که چندین ضربه مغزی داشته اند، می توانند اختلالات شناختی دائمی را تجربه کنند.

 

درمان

استراحت، بهترین درمان پس از یک ضربه مغزی است که به مغز شما فرصتی برای التیام یافتن می دهد. در دوره نقاهت پس از ضربه مغزی، از کار کشیدن ذهنی و جسمی از خودتان اجتناب کنید (به خصوص انجام ورزش های برخوردی). دچار شدن به یک آسیب دیدگی دیگر سر قبل از آنکه به طور کامل بهبود یابید، خطرناک است.

 

از پزشک تان در مورد اینکه چه دارویی می توانید برای تسکین سردرد مصرف کنید و اینکه قبل از سرگیری فعالیت های عادی روزانه تان باید چه مدت استراحت کنید، سوال نمایید.

 

حرف آخر

 به گزارش پارس ناز در حالی که ضربات مغزی، بسیار جدی هستند و می توانند باعث عوارض ماندگار شوند اما بسیاری از مردم به طور کامل از آسیب های سر بهبود می یابند. با این حال برای کاهش خطر ابتلا به آسیب مغزی دائمی، مقدار زیادی استراحت پس از یک ضربه به سر ضروری است.

 

 لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

آشنایی با ضربه های مغزی – سایت پزشکان بدون مرزآموزشاورژانسپزشكيمغز از بافتی نرم تشکيل شده است و توسط خون و مايع نخاعی مشروب می شودوقتی فردی ضربه به سر و مغز نوشته شده توسط پنجشنبه خرداد ساعت راهنمای تصویری آسیب به سر و مغزضربه به سر و اقدامات تشخیصی اما در پس ضربه به سر چه اتفاقی می ‌افتد؟ می ‌دانیم که جمجمه فضایی استخوانی است که لحظه های سخت پرستاران اورژانسدانلود از سرور کیفیت خوب ، فرمت ،مدت زمان و حجم مگابایت دانلود از سرور فیزیوتراپی پزشکی مبتنی بر شواهد تعریف و اصول بیش از سال است که دو واقعیت آسیب های وارده به قفسه سینهفرض کنید در یک روز بارانی به انتظار تاکسی ایستاده اید تاکسی می رسد و یک نفر بدون رعایت ضربه سر و مراقبتهاي پرستاری آن پرستاران …آموزش بيمارسر شایعترین محل وارد آمدن صدمه و آسیب می باشد و ضربه به سر ممکن است همراه با یا بدون از پارسی نیوزخبرگزاری ایسنا گردش مالی مواد مخدر ۱۵۰۰ میلیارد دلار است، درحالیکه سود ناشی از علت خونریزی مغزی هنگام خونریزی مغزی چه رخ می دهد؟ وقتی خونریزی ناشی از ضربه به بافت مغز آسیب برساند سکته مغزی و مراقبتهای پرستاری آن پرستاران …پرستاريسکته مغزی بعنوان یک سندروم بالینی مرکب از مجموعه علائم عصبی با شروع سریع یا ناگهانی آشنایی با ضربه های مغزی – سایت پزشکان بدون مرز آموزشاورژانسپزشكي مغز از بافتی نرم تشکيل شده است و توسط خون و مايع نخاعی مشروب می شودوقتی فردی دچار ضربه ضربه به سر و مغز نوشته شده توسط پنجشنبه خرداد ساعت راهنمای تصویری آسیب به سر و مغز ضربه به سر و اقدامات تشخیصی اما در پس ضربه به سر چه اتفاقی می ‌افتد؟ می ‌دانیم که جمجمه فضایی استخوانی است که شامل مغز فیزیوتراپی پزشکی مبتنی بر شواهد تعریف و اصول بیش از سال است که دو واقعیت مبنای امر آسیب های وارده به قفسه سینه فرض کنید در یک روز بارانی به انتظار تاکسی ایستاده اید تاکسی می رسد و یک نفر بدون رعایت حق ضربه سر و مراقبتهاي پرستاری آن پرستاران توانمند ايران آموزش بيمار سر شایعترین محل وارد آمدن صدمه و آسیب می باشد و ضربه به سر ممکن است همراه با یا بدون از دست لحظه های سخت پرستاران اورژانس دانلود از سرور کیفیت خوب ، فرمت ،مدت زمان و حجم مگابایت دانلود از سرور کیفیت پارسی نیوز «مشرق نیوز» همایون اسعدیان گفتتلخی‌های جامعه را مردم بهتر از ما می‌دانند زیرا با پوست و علت خونریزی مغزی هنگام خونریزی مغزی چه رخ می دهد؟ وقتی خونریزی ناشی از ضربه به بافت مغز آسیب برساند، باعث می مایع مغزینخاعی ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد مایعمغزینخاعی مایع مغزی نخاعی به انگلیسی ، که در اصطلاح پزشکی سیاساف نام دارد مایعی شفاف و اقدامات بعد از ضربه به سر

برچسب ها

اندکی تفکر …

تصور کن؛
اگر قرار بود
هرکس به اندازه دانش خود
حرف بزند
چه سکوتی بر دنیا حکمفرما می شد ....

پر بازدیدترین مطالب