پر بازدید ترین مطالب

آجيل با 7 بيماري مي‌جنگد


آجيل با 7 بيماري مي‌جنگد

خبرگزاري آريا – به عنوان بخشي از يک رژيم غذايي متعادل، صرف منظم آجيل منافع زيادي براي شما دارد، کنترل کننده کلسترول است و مي تواند فوايد زيادي براي قلب تان داشته باشد.
به گزارش خبرگزاري آريا به نقل از باشگاه خبرنگاران، انواع آجيل شامل اسيدهاي چرب غير اشباع و ديگر مواد مغذي مانند ويتامين ها، پروتئين، فيبر و … هستند که مي توانند سدي در برابر ابتلا به برخي از انواع سرطان ها و بيماري هاي قلبي باشند. در ادامه هفت علامت بيماري که با خوردن آجيل کنترل مي‌شود را مي‌خوانيد.
کاهش التهاب: گردو علاوه بر اين که حاوي ميزان زيادي از آنتي اکسيدان ها است، در محافظت از بدن در برابر آسيب سلولي که مي تواند منجر به بيماري هاي قلبي، سرطان و پيري زودرس شود، نقش مهمي دارد. گردو ثروتمندترين آجيل از نظر داشتن اسيدهاي چرب امگا 3 است که به مبارزه با تورم و التهاب مي رود. گردو همچنين حاوي منگنز است که مي تواند علائم سندرم پيش از قاعدگي را تا حدي کاهش دهد.
افزايش سلامت روده: بادام حاوي سه گرم فيبر در هر سه اونس است و غني ترين آجيل از نظر داشتن ويتامينEبه شمار مي رود. مصرف منظم بادام همچنين در کاهش وزن موثر است. تحقيقات نشان مي دهد کساني که اين آجيل را مرتب مصرف مي کنند، نبايد نگران بالا رفتن قند خون خود باشند. بادام حتي محافظ روده است و آنهم با افزايش باکتري هاي خوب و تقويت سيستم ايمني بدن.
بهبوددهنده سطح حافظه: بادام زميني غني از روي و آهن است و منجر به جلوگيري از بروز کم خوني مي شود ضمن اين که به سلامت سيستم ايمني بدن کمک مي کند. بادام زميني همچنين منبع خوبي از منيزيم است و هر اونس از آن 25 درصد نياز روزانه شما به منيزيوم را تامين مي کند. مصرف منيزيم با بهبود سطح حافظه و محافظت در برابر از دست دادن حافظه ارتباط دارد.
بهبود سطح خلق و خوي: پسته بسيار کم کالري است و در هر اونس تنها 4 کالري دارد. خوردن پسته با کاهش خطر ابتلا به سرطان ريه نيز در ارتباط است چون تنفس را بازتر مي‌کند. پسته سرشار از آنتي اکسيداني به نام گاماتوکوفرول است که به سلامت سيستم عصبي کمک مي‌کند. ضمنا پسته حاوي ويتامين ب 6 است که با بهبود خلق و خوي و تقويت سيستم ايمني بدن ارتباط مستقيم دارد.
مديريت ديابت: سطح بالايي از چربي هاي اشباع نشده در اين آجيل است که مي تواند منجر به بهبود سلامت قلب و عروق و بهبود کنترل ديابت نوع 2 شود. فندق همچنين غني از ويتامينEاست که منجر به جلوگيري از بروز آب مرواريد و دژنراسيون ماکولا مي شود ضمن اين که از سلامت پوست حفاظت مي کند و منجر به کاهش خطر ابتلا به زوال عقل مي شود.
کاهنده علائم افسردگي: سلنيوم موجود در کشمش به سلامت پوست کمک مي کند. کشمش همچنين حاوي مقادير زيادي از ويتامين هاي آ و ب است و منجر به کاهش علائم افسردگي و مشکلات عصبي مي شود.
کاهنده کلسترول بد: مصرف اين آجيل منجر به محافظت در برابر سرطان پروستات مي شود، تقويت کننده مثانه است، و نقش پيشگيري کننده از پوکي استخوان دارد. تخمه کدو سرشار از منيزيم است و به خاطر وجود فيتواسترول ها؛ سطح کلسترول ال دي ال را کاهش مي دهد.لینک منبع

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

آخرین مطالب